Migranti ierodas Eiropā, Maltā.
Migranti ierodas Eiropā, Maltā.
Foto: AFP/SCANPIX

“Eiropai beidzot ir panākumi migrācijas jomā.” ES dalībvalstis vienojušās par patvēruma sistēmas reformu 57

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un Eiropas Parlaments (EP) vienojušies par ES patvēruma sistēmas reformu, kas patvēruma procedūras padarīs ievērojami stingrākas.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot
Lasīt citas ziņas

Trešdien paziņotais kompromiss paredz padarīt stingrākus pašreizējos noteikumus ar mērķi samazināt nelegālo migrāciju uz Eiropas Savienību.

“Tas ir bijis garš ceļš, lai nonāktu šeit. Bet mums tas izdevās. Eiropai beidzot ir panākumi migrācijas jomā,” pavēstīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Margaritis Shins, raksturojot panākto vienošanos kā “izrāvienu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola sacīja, ka trešdiena “ieies vēsturē. Diena, kad ES panāca izšķirošu vienošanos par jauniem migrācijas un patvēruma pārvaldības noteikumiem.”

Pie reformas tika intensīvi strādāts kopš 2015.gada, kad ES ieradās rekordliels migrantu skaits.

Reforma “nodrošinās efektīvu Eiropas reakciju uz šo Eiropas izaicinājumu,” paziņoja EK prezidente Urzula fon der Leiena. “Tas nozīmē, ka eiropieši izlems, kas ierodas ES un kas var palikt, nevis kontrabandisti.”

Reforma ietver ātrāku nelegālo ieceļotāju pārbaudi, aizturēšanas centru izveidi pie robežām, paātrinātu noraidīto patvēruma meklētāju deportāciju un solidaritātes mehānismu, lai mazinātu spiedienu uz dienvidu valstīm, kurās ir liels ieceļotāju pieplūdums.

Reforma paredz daudz stingrāku attieksmi pret cilvēkiem no valstīm, kuras tiek uzskatītas par relatīvi drošām. Kamēr nav pieņemts juridisks lēmums par viņu patvēruma pieteikumu, patvēruma meklētāji tiks izmitināti uzņemšanas centros ar stingriem noteikumiem.

Saskaņā ar jauno sistēmu tiks reorganizēta patvēruma meklētāju sadalīšana starp bloka 27 dalībvalstīm, kas nodēvēts par solidaritātes mehānismu.

Ja kāda valsts nevēlas uzņemt bēgļus, tai ir pienākums sniegt atbalstu citā veidā, piemēram, finansiālas kompensācijas izteiksmē.

Vienošanās vēl ir jāapstiprina EP plenārsēdē un ES dalībvalstīm, kas parasti tiek uzskatīts par formalitāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.