Kultūra
Māksla

FOTO. “Baltā nakts” izklaidē mākslas mīļotājus0

Foto: LETA/Lita Krone

Vakarnakt, 7. septembrī, Rīgā norisinājās ikgadējais Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Programmā ir iekļauti vairāk nekā 50 pasākumi, kas pārstāv plašu laikmetīgās kultūras piedāvājumu – mūziku, kino, video, dzeju, performances un citus, informē baltanakts.lv.

Mākslas projekti un koncerti koncentrējās Rīgas centrā, Vecrīgā, Tallinas kvartālā, Pārdaugavā, Pļavniekos un citur Rīgā.

Festivāla “Baltā nakts” laikā Rīgas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja izbaudīt gan pašmāju, gan starptautisku mākslinieku projektus, kā arī jau par tradīciju kļuvušus pasākumus, piemēram, kluso diskotēku Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, mākslas tramvajus, kas savieno vairākas notikumu vietas, mini festivālu “Skaņu mežs” un audiovizuālo projektu “Videogrāfija”. Programmu papildināja arī jauni projekti – sieviešu stendaps, kurā tika apspēlētas īpaši sievietēm saistošas tēmas, emoji dzeja, performances Āgenskalna tirgū, meditācija tautasdziesmu noskaņās u.c.

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts" 2019

Starptautiskajā programmā šogad redzēja Francijas kompānijas “Picto Facto” gaismas objektus Vērmanes dārzā, un britu mākslinieka Lūka Džerama (Luke Jerram) konceptuālo mākslas instalāciju “Gaia” (Zeme). Festivālā bija iespējams skatīt Kanādas mākslinieka Robina Mūdija (Robyn Moody) audiovizuālo darbu “Wave Interference” (Viļņu traucējumi).

Ar plašu programmu apmeklētājus priecēja Tallinas ielas kvartāls, kurā vienkopus bija iespēja apmeklēt vairākus “Baltās nakts” projektus – biedrības “Sansusī” organizēto instrumentālistu “kautiņu”, vērienīgo “Urban Poetry 19”, kurš apvienoja Gaismas Stencils, Street Art Slam un Spoken Word performances, kā arī speciāli izveidotu instalāciju tuneli, kas savienoja Tallinas ielas kvartālu ar Tallinas ielu. Netālu no Tallinas ielas kvartāla atradās arī Briāna kvartāls, kura visi iemītnieki apvienojās, lai izveidotu piesātinātu “Baltās nakts” programmu.

Rīgas cirks šogad piedāvāja Baltijas īsfilmu programmu “2ANNAS” un dzejas performances, bet pie kinoteātra “Splendid Palace” bija skatāms vēl nebijis projekts, kurā kino klasika savijas ar mūsdienīgu laikmetīgu DJ mūziku, proti, filmu seansos tika demonstrētas Čārlija Čaplina filmas, kas tapušas līdz 1920. gadam. Filmas orģinālmūziku aizstāja DJ dzīvais izpildījums.

Saistītie raksti

“Baltā nakts” pirmais pasākums sākās jau 15.00 ar Vērmanes dārzā pēkšņi izaugušām dīvainām krāsainām kolonnām. “Baltā nakts” pēc pusnakts vēl negulēja, tādēļ droši varēja doties uz AB dambi, Tallinas ielas kvartālu, Hāgenskalna komūnu Āgenskalnā, Kaņepes kultūras centru, Autentiku, festivālu “Skaņu mežs” vai filmu seansu Rīgas cirkū. “Baltās nakts” programmas ietvaros bija pasākumi arī bērniem, kā piemēram, kino seansi “Kino Bize”, meistardarbnīcas Āgenskalna tirgus teritorijā, Zīmējumu teātra izrādes un gaismas labirints Spīķeru radošajā kvartālā, performances Vērmanas dārzā u.c.

“Baltā nakts” Rīgā ir daļa no starptautiska projekta “Eiropas Baltās naktis”, ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma, šobrīd šim tīklam ir pievienojušās pilsētas visā pasaulē. “Baltās nakts” ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs. Rīgā forumu “Balto nakti” organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 2
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Koalīcijas partijas vienojušās par summu, ko piešķirt kultūras nozarei Covid-19 krīzes pārvarēšanai
3 dienas
LE
LETA
Kultūra
Koru un deju kolektīvi pakāpeniski atsāk mēģinājumus 1
3 dienas

Lasītākie

IE
Ināra Egle
Latvijā
Deputātos mostas lokālpatriotisms – bet tikai vārdos
1 stunda
GP
Gunta Paavola
Pasaulē
Kā Andris Somijā būvē olimpisko stadionu. Pēc žurnālistu saceltā skandāla par neizmaksātajām algām un briesmīgo sadzīvi, situācija uzlabojas
26 minūtes
LE
LETA
Dabā
Plus 30, sutīgs, negaisi, lietusgāzes, liela krusa un vētra – nākamās nedēļas laika prognoze
13 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Žurnāls: Vācijas labējā spārna ekstrēmisti izgājuši apmācību nometnē pie Sanktpēterburgas
39 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem
1 stunda