Kurzemē uz ziemāju un nopļautās kukurūzas laukiem iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari.
Kurzemē uz ziemāju un nopļautās kukurūzas laukiem iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari.
Foto: Rudīte Bērziņa

FOTO: Kurzemē joprojām uzturas iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari 0

Jau gandrīz mēnesi Kurzemē, Pāvilostas novadā uz ziemāju un nopļautās kukurūzas laukiem uzturas iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari. Simtiem putnu.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas
Pa gabalu skats kā filmā – zaļi lauki un uz tiem balti silueti gandrīz kā flamingi.

Ja Latvijas paugurknābju gulbji jau sen aizlidojuši uz siltajām zemēm, tad ziemeļu gulbji ar lidošanu vēl nesteidzas. Kurzemē ir silts ap plus 7 – 13 grādiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sakarā ar ilgstošajām lietavām uz laukiem ieplakās ir izveidojušies gandrīz vai mazi dīķīši, kur gulbji peldas. Gulbji ir ļoti pieraduši pie civilizācijas.

Ja gulbjiem tuvojas ar kājām, tie saiet ciešāk bariņā, bet nekur projām nelido. Mirkļos, kad tie ganās tuvāk ceļam, piebraucot ar automašīnu – nekādas reakcijas.

Iespaidīgs ir skats, kad ziemeļu gulbji ar skaļiem spārnu vēzieniem ceļas gaisā. Lielajā gulbju barā uzturas arī pīles. Ik pa laikam viss lielais bars sasaucas.

Ziemeļu gulbju bari Pāvilostas novadā

Latvijā izplatīti ir paugurknābju gulbji, kura svarīgākā atšķiršanas pazīme izriet no šīs sugas nosaukuma – paugurs.

Tas ir melnas krāsas izaugums uz gulbja knābja pamatnes. Tā izmērs var ļoti atšķirties – jaunajiem putniem tas ir neliels, bet pieaugušajiem tēviņiem var būt vairākus centimetrus augsts.

Tēviņiem paugura lielums ir lielāks nekā mātītēm. Vislabākā šīs sugas atšķiršanas pazīme ir knābja sarkanā krāsa, kas dažādās intensitātēs mainās no rozā līdz tumši sarkanai.

Paugurknābja gulbji ir klusi gulbji, bet reizēm tie šņāc vai izdod rūcošas skaņas, kuras var sadzirdēt, tikai atrodoties gulbja tuvumā. Paugurknābju gulbjiem kakls ir izliekts kā jautājuma zīme.

Savukārt ziemeļu gulbim kakls ir 90% leņķī un tie ir skaļi putni. Migrācijas laikā pavasaros un rudeņos vairāki desmiti tūkstoši šo gulbju migrē pāri Latvijai.

Rudenī tie lido no Igaunijas, Somijas un Krievijas ligzdošanas vietām. Ķermeņa garums ir 140–165 cm, spārna garums 56–63 cm, svars 8–10 kg (maksimums līdz 15 kg).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.