Šarmantais Zviedrijas princis Kārlis Filips

FOTO. Kāzas ar bikini modeli, ātras automašīnas un disleksija: pievilcīgā Zviedrijas prinča Kārļa Filipa pretrunīgās izvēles 10

Zviedrijas princis Kārlis Filips vietējiem pazīstams ar savu tieksmi uz ātrām automašīnām un vēl ātrākām sievietēm. 2015. gadā princis satricināja Ziemeļvalstu augstākās aprindas, apprecot tetovētu bikini modeli, ziņo “Daily Mail”. Šķiet, ka tagad Kārlis Filips ir ieguvis britu princim Viljamam piedēvēto titulu un kļuvis par seksīgāko karaliskās ģimenes locekli.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Lasīt citas ziņas

Kārlis Filips ir dedzīgs autosacīkšu braucējs, distanču slēpotājs un bijušais jūras kara flotes leitnants.

Daudzi fani bija šokēti, kad viņš 2010. gadā izšķīrās no sabiedrisko attiecību vadītājas Emmas Pernaldas, ar kuru kopā bija 10 gadus, lai būtu kopā ar bikini modeli Sofiju Helkvistu, kura gozējusies uz vīriešu žurnāla vāka.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņš iepazinās ar Sofiju Stokholmas naktsklubā, un daudzi, tostarp aristokrātiski, prognozēja, ka attiecības neizdosies.

2005. gadā Sofija piedalījās realitātes šovā “Paradīzes viesnīca”, vēlāk viņa pārcēlās uz Ņujorku, kur studēja grāmatvedību, vienlaikus strādājot par bārmeni un jogas pasniedzēju. Kādā ierakstā viņa norādīja: “Būt sievietei Ņujorkā ir priekšrocība. Neuztveriet to nepareizi, bet šeit vīriešu mērķis ir izpatikt.”

2011. gadā Sofija uz pastāvīgu dzīvi atgriezās Zviedrijā un dzīvoja kopā ar Kārli Filipu Stokholmas dzīvoklī netālu no karaļa pils. Pāris par saderināšanos paziņoja 2014. gadā,  un viņu kāzas nākamajā gadā apmeklēja Eiropas sabiedrības krējums.

Sievas izvēle nav bijusi vienīgā pretrunīgā izvēle viņa dzīvē.

Kā Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava vienīgais dēls Kārlis Filips dzima kā troņmantnieks 1979. gadā.

Tomēr, kad viņam bija tikai septiņi mēneši, tika veiktas izmaiņas Zviedrijas likumos. Iepriekš kronis tika nodots vecākajam vīriešu kārtas mantiniekam, pat ja viņam bija vecākas māsas, taču likums tika mainīts un Kārlis Filips zaudēja kroņprinča titulu. Tādējādi viņa vecākā māsa Viktorija nomainīja brāli kā mantinieku — un šodien Kārlis Filips ir ceturtais rindā uz troni aiz brāļameitas un brāļadēla.

2023. gada intervijā karalis Kārlis Gustavs nožēloja valdības lēmumu atņemt viņa dēlam titulu, nosaucot likuma izmaiņas kā “netaisnīgas” un “diezgan dīvainas”.

Kārlis Filips nav ļāvis šīm neveiksmēm traucēt viņa pleiboja dzīvesveidam, kuru viņš nepārprotami cerēja turpināt. 2012. gadā princis izbaudīja to, ko prese nodēvēja par viņa “mežonīgo vasaru”. Viņš regulāri viesojās naktsklubos, ar autostopiem brauca uz sacensībām un pat iesaistījās fiziskā konfliktā ar blakussēdētājiem ārpus bāra.

Arī tagad viņam ar sievu Sofiju un viņu trīs dēliem – 7, 6 un 3 gadus veciem – joprojām ir plašs vaļasprieku klāsts, tostarp ēdiena gatavošana un aizraušanās ar modi un dizainu.

Kārlis Filips ir arī izcils jātnieks un aktīvs sportists. 2003. gadā viņš pieveica vēsturisko zviedru “Vasalopet” – garākās distanču slēpošanas sacensības pasaulē.

Reklāma
Reklāma

Sekojot savam vectēvam un krusttēvam princim Bertilam, viņš aizraujas arī ar autosportu un piedalās reģionālajos “Porsche Carrera Cup” čempionātos.

Pēc 12 gadiem, kas pavadīti Zviedrijas jūras kara flotes amfībijas korpusā, Kārlis Filips studēja grafisko dizainu Stokholmā, bet pēc tam gadu pavadīja prestižajā Rodailendas dizaina skolā Providensā. Tāpat viņam ir arī maģistra grāds lauksaimniecībā.

Tāpat kā viņa tēvs un māsa Viktorija, Kārlis Filips bērnībā cīnījās ar disleksiju. Tikai pusaudža gados, kad viņš mācījās privātā internātskolā Konektikutā, viņš spēja tikt galā ar šo problēmu ar speciālista palīdzību.

Viņš ir atzinis, ka bija vajadzīgi gadi, lai viņš spētu atklāti runāt par savu diagnozi.

Neskatoties uz šīm un citām iespējamām grūtībām, ar kurām viņš ir saskāries, tostarp strīdiem par laulību un titulu, Kārļa Filipa dzīve neapšaubāmi ir brīnišķīga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.