FOTOREPORTĀŽA. “Tas ir skaistākais, ko es varu darīt!” Svētceļnieki dalās iespaidos par pirmajām dienām ceļā 49
Linda Tunte

Svētceļojums 2024.

Vakar pirmā svētceļnieku grupa no Rīgas devas svētceļojumā uz Aglonu. Savukārt 3.augustā Salaspilī ceļu uz Aglonu sāks apvienotā Salaspils un Ogres draudzes svētceļnieki.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Drosmīgs skolēns pubisko ziņu valdībai: “Jūs savus likumus grozāt, bet no mums gribat uztaisīt pārcilvēkus, kam nav tiesību labot” 26
Kokteilis
Viņus sargā gaišie spēki: 4 zodiaka zīmju pārstāvji, kurus nav iespējams ne noskaust, ne “uzlikt” lāstu
Mājas
Kā uzzināt, vai pie tevis dzīvo mājas gariņš? Iespējams, esi viņu pat redzējis… 14
Lasīt citas ziņas

Svētceļnieki un ticīgie Aglonā tiks gaidīti jau no 11.augusta, taču, lielākoties svētceļnieku grupas svētvietu sasniegs 12.-14.augustā. 11.augustā Aglonas bazilikā paredzēta slimniekiem veltīta diena, 12.augustā – ģimenēm veltīta diena, 13.augustā – mieram veltīta diena, bet 14.augustā – Svētā Meinarda, bīskapa un Latvijas otrā aizbildņa piemiņas diena, liecina informācija Aglonas bazilikas mājaslapā. Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku galvenais dievkalpojums Aglonā notiks 15.augustā.

LA.LV bija ekskluzīva iespēja sazināties ar pirmo svētceļotāju grupu un uzzināt nedaudz vairāk par viņu emocijām šajā ceļā. Esam gan sazvanījušies klusajā stundā, kas nozīmē, ka priesteris ir nolasījis fragmentu no Bībeles, tāpēc svētceļnieki tagad to pārdomā, piedzīvojot dzirdēto vārdu nozīmi katrs sevī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gunta stāsta, ka šobrīd grupa jau ir netālu no Ropažiem, laika apstākļi ir lieliski, spīd saule, un daudzi tikai tagad emocionāli un fiziski sāk apjaust, kas notiek. Jau šobrīd piedzīvotas skaistas emocijas: “Mēs kopā piedzīvojam tik daudz ko. Cilvēki mūs apdāvina ar taustāmām un neredzamām lietām, mums ziedo, mūs pabaro. Šodien mielojāmies ar “Lido” zupiņām un “Lulū” picām. Tas mums rāda, ka Dievs par mums gādā, apdāvina caur cilvēkiem. Nesam to visu savās lūgšanās. Mēs lūdzam par visu, kas šobrīd Latvijā ir svarīgs. Šodien piedzīvojām īpašu Dieva klātbūtni, sastopoties ar ASV misionāru Treiju.”

Svētceļotāji saka, ka katru gadu tiek piedzīvotas jaunas emocijas. Lai gan šķietami nekas nemainās – ik gadu tiek mēroti neskaitāmi kilometri, viss it kā ir vienādi, tomēr katru gadu tiek atklāts kas jauns. Tā ir iespēja atkal atskatīties uz gada laikā piedzīvoto un notikušo, saņemtajām Dieva svētībām. Svētceļojums esot intensīvs garīgs piedzīvojums. Divu nedēļu laikā notiek pamatīga iekšēja pārveidošanās. Kaut kur malā paliek ikdienas problēmas, bailes un šaubas. Reizēm pat grūti nodefinēt sajūtas, bet tajās ienāk fizisks un garīgs vieglums.

Priesteris saka: “Tā ir brīvība! Ir svarīgi to saprast. Cilvēks ir tik brīvs, ka var darīt visu ko. Viņš var pieņemt vai nepieņemt Dievu, bet Dievs mums parāda brīvības skaistāko daļu, lai mēs izvēlētos viņu. Dievs nepiespiež sevi vai vienam otru mīlēt, Dievs mums dot brīvu iespēju to darīt.”

Vaicāju svētceļniekiem, kuri viņiem pašiem bijuši īpašākie brīži svētceļojumos. Priesteris atminas: “Katrs gads ir citāds un īpašs, taču man vienmēr prātā paliks 2009. gada svētceļojums. Toreiz vēl mācījos garīgajā seminārā, biju jaunietis, gāju kopā ar vienu Vidzemes draudzi, kurā bija izteikti daudz jauniešu. Tas bija mans pirmais svētceļojums, kurā man bija uzticēta arī atbildība – palīdzēju vadīt grupu un plānot maršrutu. Tā atbildības sajūta deva arī svētību, kas nāk līdzi. Tieši toreiz es nostiprinājos savā aicinājumā un sapratu, ka esmu savā pareizajā vietā.”

Savukārt svētceļotāj Gunta saka: “Man ir grūti izcelt ko vienu. Katra lūgšana ir skaista. Tās mani piepilda ar lielu prieku, tas ir skaistākais, ko es varu darīt, jo ir tik labi redzēt, kā cilvēki saņem dziedināšanu. Reiz mums pievienojās sieviete, kura pirms 7 gadiem bija zaudējusi vīru, taču joprojām dzīvoja dziļās skumjās, viņa atnāca uz lūgšanām. Dalījos ar viņu ar savu pieredzi, vienā gadā zaudējot abus vecākus, mēs runājām un lūdzāmies. Stāstīju, ka ir jāpalaiž cilvēki savas emocionālās veselības dēļ. Viņa to izdarīja un teica, ka ir piepildījusies ar mieru. Šādu stāstu ir tiešām daudz.”

Reklāma
Reklāma

Kāda ir svētceļnieku ikdiena? Vakar viņi ceļu sākuši plkst.10.00 un beiguši ap plkst.18.00. Kā paši smejas – viena kārtīga darbdiena. Katra diena sākas ar dievkalpojumu, pārdomām. Pa vidam ir pauzes un maltītes, bet vakarpusē viņi nonāk iepriekš sarunātās naktsmājās. Vakar piedzīvots skaists koncerts Baltezera baznīcā. Vakar noieti 18 kilometri, šodien – 29. Katru dienu attālumi atšķiras, lielākais vienā dienā mērojamais attālums būšot 35 km. Ikviens var pievienoties šajā ceļā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.