Foto: Reuters/LETA

Google paziņo par Ziņu izlases uzsākšanu Baltijā sadarbībā ar vairākiem Latvijas izdevējiem, tostarp LA/TV24 grupu. Ko tas nozīmē lasītājam? 38

Google ar prieku paziņo par kūrētas tiešsaistes ziņu pieredzes un licencēšanas programmas Google ziņu izlase (Google News Showcase) uzsākšanu Baltijas valstīs, tādējādi atbalstot vietējo plašsaziņas līdzekļu ekosistēmu Latvijā. Programma tiks īstenota sadarbībā ar LA/TV24 grupu, Latvijas Televīziju un TVNET Grupa, izmantojot ziņas no to veidotajām vietnēm la.lv, lsm.lv un tvnet.lv.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Šīs ziņu platformas veidos Ziņu izlases paneļus, kas būs redzami Google News Android, iOS un tīmeklī, kā arī Discover panelī iOS un Android. Šie paneļi ļauj lasītājiem iesaistīties saturā un novirza viņus uz pilniem rakstiem ziņu vietnēs. Ziņu izlase tāpat ietver funkciju, kas ļauj lietotājiem piekļūt limitētam maksas satura daudzumam. Šo funkciju finansiāli sedz pats Google, lai mudinātu lasītājus izpētīt vairāk satura un, iespējams, to abonēt. Latvijā tvnet.lv lasītāji varēs izmantot ierobežotu maksas satura apjomu, kas pieejams Ziņu izlase paneļos.

“Esam priecīgi būt vieni no pirmajiem Latvijā, kas pievienojas Google Ziņu izlasei. Tā ir lieliska iespēja mainīties līdzi laikam, paplašinot auditoriju un sasniedzot jaunas iespējas. LA.LV/TV24 grupa ikdienā aktīvi seko līdzi digitālajām tendencēm, šī ir laba iespēja būt vēl redzamākiem Google platformās, kas nozīmē, ka būsim vēl pieejamāki mūsu lasītājiem,” ieskicē Margarita Fomina, LA.LV Sociālo mediju mārketinga vadītāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Globāli Google ir noslēguši Ziņu izlases līgumus ietverot vairāk nekā 2,700 publikācijas, paplašinot darbību 30 valstīs.

Šī projekta uzsākšana ir daļa no Google plašākas apņemšanās atbalstīt plašsaziņas līdzekļu industriju Latvijā un Baltijas reģionā.

Google atbalsts plašsaziņas līdzekļu industrijai līdz šim:

● Žurnālistu Apmācības un Dezinformācijas Apkarošana: Izmantojot Google News Initiative, mēs esam apmācījuši Baltijas žurnālistus pārbaudes prasmēs un uzlabotā pētniecībā. Google atbalsta arī Delfi “Debunk” projektu, kas cīnās ar dezinformāciju, izmantojot AI bāzētu analīzi un brīvprātīgo kopienu.
● Mediju Pratības Veicināšana: Google ir ilgstoši sadarbojusies ar Civic Resilience Initiative un Baltic Center for Media Excellence, piešķirot 1,3 miljonus eiro mediju pratības un noturības pret dezinformāciju veicināšanai Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.
● Inovāciju Veicināšana: Latvijas žurnāls Santa piedalās Digital Revenue Launchpad programmā, ko organizē Google sadarbībā ar Financial Times Strategies, lai izpētītu jaunus ieņēmumu modeļus. Tiek atbalstīts arī LETA “Sliding news generator” projekts. Šis inovatīvais rīks apvieno ziņas un fotoattēlus video slaidrādēs ar automātiskiem aprakstiem, tādējādi optimizējot kodolīgu video stāstu veidošanu. Vairāk par Google Ziņu izlasi var lasīt šeit: google-news-showcase

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.