Publicitātes foto

Igaunijas izglītība kļūst mūsdienīga un digitāla ar Huawei risinājumiem 2

Kamēr pasaule, reaģējot uz pandēmijas radītajiem izaicinājumiem, strauji centās pielāgoties digitālajam mācību formātam, Igaunija jau bija soli priekšā citām valstīm, pateicoties tālredzīgiem ilgtermiņa ieguldījumiem digitālajā izglītībā.

VIDEO. Ir iemesls, kāpēc Zelenskis kopš kara sākuma velk vienu un to pašu apģērbu un kāpēc tuvākajā laikā to mainīs 85
“Ir pamats uztraukumam?” Slaidiņš par to, vai Latvijas iedzīvotājiem jāveido pārtikas krājumi 41
Rolands Repša: Krievijā mobilizācija tālāk var attīstīties divos atšķirīgos scenārijos 15
Lasīt citas ziņas

Pasaules mērogā Igaunija ir veiksmīgi izveidojusi vienu no attīstītākajām digitālajām sabiedrībām, nodrošinot lielāko daļu valsts pārvaldes, izglītības, balsošanas un veselības aprūpes pakalpojumu tiešsaistē, tāpēc nav pārsteidzoši, ka valsts skolās jau pirms pandēmijas notika darbs pie modernas digitālās infrastruktūras, kas aizvien tiek pilnveidota.

Par to rūpējas Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija, kura nodrošinājusi labākos mācību līdzekļus, kā arī mūsdienīgu informācijas sistēmu, e-pakalpojumu un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūras izstrādi un pārvaldību izglītības jomā.  

CITI ŠOBRĪD LASA

Igaunijas skolās tiek nodrošinātas jaunākās un jaudīgākās tehnoloģijas

Igaunijas skolas izmanto joslas platuma ziņā ietilpīgus risinājumus, sākot no digitālām datubāzēm un mācību grāmatām līdz virtuālajiem mācību materiāliem, digitālajām dienasgrāmatām un vērtējumiem, kā arī plašu lietojumprogrammu klāstu. Lai gan teju visās Igaunijas skolās jau bija nodrošināts interneta savienojums, daļā no tām tika novērotas problēmas ar ierobežotu tīkla jaudu, nepietiekamu vadu un bezvadu joslas platumu un vāju bezvadu pārklājumu.

Apzinoties šīs problēmas, Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija par prioritāti izvirzīja augstākās kvalitātes tīkla pieslēgumu nodrošināšanu un digitālās infrastruktūras atjaunošanu visās valsts vispārējās izglītības un profesionālās izglītības skolās. Tika rasts risinājums – Ekonomikas un komunikāciju ministrija sadarbībā ar Izglītības un pētniecības ministriju uzsāka vērienīgu digitālās infrastruktūras modernizācijas programmu vairāk nekā 300 vispārizglītojošajās un gandrīz 30 profesionālās izglītības iestādēs, aptverot gan Igaunijas lielākās pilsētas, gan reģionus.

“Projekta “Digitālās infrastruktūras modernizācija skolās” ietvaros, kas norisinās līdz 2022. gada beigām, Igaunijas skolās tiek uzstādītas Huawei tīkla iekārtas, tostarp WiFi piekļuves punkti, pieslēgvietu sadalītāji jeb komutatori un ugunsmūri. Programma izceļ iespējas, ko tehnoloģijas spēj sniegt izglītībai, un ietver vietējo tīklu modernizāciju aptuveni 330 skolās, kas kopumā skar aptuveni 120 000 skolēnu un skolotāju.

Projekts sākotnēji tika veidots, izmantojot Wi-Fi 5 tehnoloģiju. Taču tā norises laikā, 2019. gadā, Eiropas Savienībā tika apstiprināts jaunais Wi-Fi 6 standarts, un Huawei gada beigās uzsāka jaunākā aprīkojuma piegādes Eiropas valstīm. Ņemot to vērā, projekta 2. posmā, kas tika uzsākts 2020. gadā, nolēmām Igaunijas skolām nodrošināt Wi-Fi 6 ierīces bez jebkādām papildu izmaksām.

Huawei tas ir svarīgi, jo mēs esam ne tikai globāla mēroga, bet arī vietējais uzņēmums, tāpēc vēlamies piedāvāt vietējai sabiedrībai tikai labākās tehnoloģijas, kas mums ir pieejamas. To darām labākas izglītības, mūsu nākotnes, bērnu un visa Baltijas reģiona izaugsmes un labklājības nolūkos,” skaidro Dans Masiļūns (Danas Masiliunas), Huawei Enterprise Business grupas vadītājs Baltijā.

Inovatīva izglītība Igaunijā, pateicoties Huawei CloudCampus risinājumam

Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrijas un Huawei sadarbība aizsākās jau 2016. gadā, iegādājoties 4000 Huawei planšetdatoru izmantošanai Igaunijas skolās. Izvērtējot tehnoloģiju pozitīvo pienesumu mācību procesam, Huawei kļuva par ministrijas ilgtermiņa partneri digitālās attīstības virzienā, un 2017. gadā pēc sīvas cīņas konkursā Huawei CloudCampus risinājums tika atzīts par uzvarētāju šobrīd realizētajā projektā. Šis risinājums nodrošina vadu un bezvadu tehnoloģiju vienotu darbību, piedāvājot izcilu tīkla pieredzi jebkurā vietā.

Kopumā projekta pirmajā posmā 2017. gadā veiksmīgi tika renovētas 154 skolas. Projekta otrais posms sākās 2020. gada martā, kad skolām, reaģējot uz pandēmiju, nācās pāriet uz attālināto mācību modeli. Arī šoreiz Huawei konkursa kārtībā varēja piedāvāt labāko nepieciešamo risinājumu. Līdz 2021. gada jūnija beigām projekta ietvaros tika atjaunota digitālā infrastruktūra 223 Igaunijas vispārējās izglītības un četrās profesionālās izglītības iestādēs. Tāpat, pateicoties Huawei iMaster NCE risinājumam, digitālās infrastruktūras ekspluatācijas un apkopes pārvaldība ir kļuvusi daudz vienkāršāka un ievērojami ātrāka, ļaujot vienam inženierim uzturēt aptuveni 5000 tīkla ierīču.

2022. gadā plānots pabeigt modernas digitālās infrastruktūras izveidi visās Igaunijas skolās, un katrā no tām tiks uzstādīts Huawei aprīkojums, kas palīdzēs nodrošināt inovatīvus izglītības risinājumus jaunajai Igaunijas paaudzei. “Līdz modernizācijas projekta noslēgumam mēs beidzot sasniegsim arī tās skolas, kuras tīklu modernizāciju gaidījušas vairāk nekā piecus gadus. Novērtējot izglītības iestāžu pacietību, mēs modernizējam tīklus ar jaunākās paaudzes Wi-Fi piekļuves punktiem. Šāda mēroga pārmaiņas, protams, nebūtu bijušas iespējamas bez mūsu partneriem, kuri darījuši vairāk, nekā no viņiem prasīts,” papildina Dans Masiļūns.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Ir iemesls, kāpēc Zelenskis kopš kara sākuma velk vienu un to pašu apģērbu un kāpēc tuvākajā laikā to mainīs 85
“Ir pamats uztraukumam?” Slaidiņš par to, vai Latvijas iedzīvotājiem jāveido pārtikas krājumi 41
Rolands Repša: Krievijā mobilizācija tālāk var attīstīties divos atšķirīgos scenārijos 15
VIDEO. Pirmais sagūstītais Krievijas mobilizētais neslēpj pārsteigumu par piedzīvoto: “Es no sirds nožēloju, ka tā rīkojos”
VIDEO. “Jums arī tā ir?”: latvietis uzliek “skaitītājus” uz radiatoriem, bet tie nepavisam nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas
Parlaments konceptuāli atbalsta Valsts aizsardzības dienesta likumprojektu 32
Rolands Repša: Krievijā mobilizācija tālāk var attīstīties divos atšķirīgos scenārijos 15
VIDEO. Ko Krievijas iedzīvotāji domā par mobilizāciju un vai ir ar mieru doties karot uz Ukrainu?
Iekšlietu ministrs: Riska skalā no 1 līdz 10 situācija Krievijas pierobežā vērtējama kā 7-8 15
VIDEO. Divkāju robots sasniedz Ginesa pasaules rekordu 100 metru skrējienā
14:16
Arī otrajā balss nodošanas dienā vēlētāju aktivitāte lielāka nekā pirms četriem gadiem
14:15
VIDEO. “Neviens nevar aizstāt mammu…” ukraiņu māsas cenšas atgriezties normālā dzīvē pēc piedzīvotā zaudējuma Kramatorskā
14:15
FOTO. “Jums nav jākliedz uz mani!”: Elizabetes II mazmeitas vīrs nezināmu iemeslu dēļ karalienes bērēs ieradās ar medaļām pie frakas, kuras nav “nopelnījis”
FOTO. “Visgarlaicīgākais s**** no visiem šoviem!”: mūziķis Ralfs Eilands skarbi nokritizē jauno TV projektu
VIDEO. “Labākā priekšvēlēšanu reklāma, kāda redzēta!” Tiktokeri parodē partiju solījumus 1
VIDEO. “Ļoti skaidri liku saprast, ka to vēlos!”: pirms savas 50.jubilejas trešo reizi apprecējusies modes žurnāliste Una Ulme
VIDEO. Divkāju robots sasniedz Ginesa pasaules rekordu 100 metru skrējienā
Kabaču un tomātu groziņpīrāgs
“Kopš modē uzpumpētas lūpas un citi apaļumi…”: aktrise Vita Baļčunaite prāto par “plastmasīgo” laikmetu 4
VIDEO. Viesuļvētra “Īans” posta ASV Floridas štatu
Arī otrajā balss nodošanas dienā vēlētāju aktivitāte lielāka nekā pirms četriem gadiem
VIDEO. “Neviens nevar aizstāt mammu…” ukraiņu māsas cenšas atgriezties normālā dzīvē pēc piedzīvotā zaudējuma Kramatorskā
Rudens jau klāt! Kā pareizi “ieziemot” dārza mēbeles, lai tās nebojātos mitrumā un salā?
VIDEO. Buļļupē manīts ronis – vai viņš pārgrauza “NordStream”?
Jauno koalīciju gaidot 11
Kā divi cilvēki uzsāka vakcinēšanas sertifikātu viltošanas “biznesu”? Par viltus sertifikātu prasīja 350–400 eiro 1
Pabriks: Valsts aizsardzības dienesta reformu nebūs viegli veikt, tomēr nav citas izvēles
Sārts piesardzīgs prognozēs par iespējamu masveida protestu veidošanos Krievijā, tomēr tiem esot potenciāls 10
Eklons: Krievijas pilsoņi šobrīd no Latvijas vairāk izbrauc nekā iebrauc 12
Zelenskis krievu okupantiem: Gribat dzīvot – bēdziet
Enerģijas krīze Eiropā ievirzās bīstamā posmā
Sirmgalve nobrauc sirmgalvi – pretim spīdējusi saule un ņirbējuši uz ceļa stabiņi
“Ir pamats uztraukumam?” Slaidiņš par to, vai Latvijas iedzīvotājiem jāveido pārtikas krājumi 41
Valsts prezidents: Ar cauruļvada “Nord Stream” bojāšanu Krievija ir sākusi jaunu agresijas fāzi
Sākts kriminālprocess par mediķu atteikšanos vest uz slimnīcu sievieti ar smagu galvas traumu 25
VIDEO. Nepatīkami skati: krievi lauž sev kājas, lai izvairītos no mobilizācijas 111