Piensaimniecība iet mazumā. Daļa saimnieku apdomā – turpināt vai visu izpārdot 135

Vai bažas par situāciju nākamajā rudenī piensaimniekiem liek domāt par produkcijas cenu paaugstināšanu vai pat par lopu ganāmpulku samazināšanu? “Paši piensaimnieki cenu pacelt nevar. Viena daļa saimnieku apdomā, vai turpināt lopkopību, vai pāriet uz graudkopību, vai tiešām visu izpārdot. Tas ir tāds nepārtraukts process – piensaimniecība iet mazumā,” TV24 raidījumā “Dienas personība” atzīst Indulis Ieviņš, LBTU MPS “Vecauce” valdes loceklis, Zemnieku saeimas biedrs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Kā uzlabot situāciju nozarē? Vai nepieciešams papildus atbalsts piensaimniekiem?

Indulis Ieviņš uzskata, ka lielākais labums būtu ne tik daudz papildu subsīdijas vai papildu nauda, bet izdevumu mazināšana un vienkāršošana: “Kaut vai tā pati lieta, kā degviela lauksaimniekiem ar pazeminātu akcīzes nodokli, jo piensaimniekiem tehnika uz lauka ir jādarbina krietni vairāk nekā graudkopjiem. Akcīzes nodoklis saceļ cenas debesīs. Un vispār valdības pārstāvjiem vajadzētu saprast, ka elektrība, degviela, siltums, tās ir lietas, kas ceļ vispārējo dzīves dārdzību. Varbūt vajadzētu paskatīties poļu virzienā, ka piensaimniekiem ir jāsamazina tiešās izmaksas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Cik reāli piensaimniekiem ir gūt atbalstu no Eiropas Savienības fondiem?

“Zemnieku Saeima ļoti aktīvi darbojas tajā pasākumā, cenšas lauksaimnieku idejas un domas salikt kopā un nodot tālāk. Pašreizējais ministrs uzklausa, neliek sprunguļus spieķos un cenšas labot iepriekšējā ministra sadarītās ziepes, jo no tām cieš lauksaimniekiem un cietīs vēl vairāk,” norāda Ieviņš.

Kā būtiskāko problēmu viņš min jauno lauksaimniecības politiku. Tajā daudzas lietas ir sasteigtas un neizrunātas ar lauksaimniekiem – “kārtējo reizi gribam būt pirmrindnieki, bet nezinām patieso situāciju, kā Latvijā viss notiek” – un kaut ko tajā mainīt varbūt būs iespējams tikai pēc 4-5 gadiem.

Visu Induļa Ieviņa viedokli skaties video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.