Nacionālo bruņoto spēku karavīri piedalās svinīgajā komandiera maiņas ceremonijā Ādažu bāzē.
Nacionālo bruņoto spēku karavīri piedalās svinīgajā komandiera maiņas ceremonijā Ādažu bāzē.
Foto. LETA © Edijs Pālens

Jauniešiem un viņu vecākiem liela interese par brīvprātīgo iestāšanos armijā 173

Līdz ar Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likuma pieņemšanu jauniešiem un viņu vecākiem ir liela interese par iestāšanos armijā, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera Leonīda Kalniņa preses virsniece Sandra Brāle. Kopš trešdien Saeimā pieņemtā lēmuma armijas rekrutēšanas struktūras saņēmušas daudzus zvanus un e-pastus no jauniešiem un viņu vecākiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Lūk, kā izskatās nekopta sieviete: 7 pazīmes, kas par to liecina 30
Pircēja pasūta pilnīgi vienādas preces no “Temu”, “Shein” un “AliExpress”. Rezultāti bija pārsteidzoši 26
TV24
Ģimenēm jaunā nodokļa paka dzīvi padarīs vēl dārgāku! Politiķis uzskata, ka gada vidū jau būs “auzas” 18
Lasīt citas ziņas

Plašāks apkopojums par izrādīto interesi būs pieejamas pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Līdz ar VAD likuma pieņemšanu Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 27 gadiem ir aicināti brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam, kura pirmais apmācību kurss sāksies 1.jūlijā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam plānota līdz 15.maijam. Lai uzzinātu vairāk par pieteikšanos, kandidāti aicināti zvanīt uz tālruni 67072793 vai rakstīt uz e-pastu [email protected].

VAD laiks ir atkarīgs no dienesta veida. Dienesta gaita NBS vienībās ilgs 11 mēnešus. Dienests ietvers gan 3 mēnešu ilgu kareivja pamatapmācības kursu, gan trīs mēnešu ilgu militārās specialitātes kursu, kā arī pašu dienestu kādā no NBS vienībām – lielākoties Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē.

Tāpat VAD dalībnieks var izvēlēties arī dienestu Zemessardzes vienībā. Tādā gadījumā ir jānoslēdz līgums ar Zemessardzi uz vismaz pieciem gadiem, pildot dienesta uzdevumus ne mazāk kā 21 individuālās apmācības dienu un ne vairāk kā septiņas kolektīvās apmācības dienas katru gadu.

Aizsardzības ministrija plānojusi, ka VAD karavīram, kurš dienesta izpildei pieteicies brīvprātīgi, dienesta laikā tiks izmaksāta ikmēneša kompensācija ikdienas izdevumiem 600 eiro apmērā.

Savukārt, pēc dienesta beigām plānots izmaksāt atvaļināšanās kompensāciju 1100 eiro apmērā. Par ikmēneša un atvaļināšanās kompensācijas apmēru gala lēmums vēl jāpieņem Ministru kabinetam.

VAD karavīriem, kuri dienestu pildīs Zemessardzē vai apgūs augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka kursu, kompensācijas apmēru aprēķinās proporcionāli par dienām, kurās tiks pildīts dienests.

Jau ziņots, ka 5.aprīlī Saeima trešajā – galīgajā – lasījumā pieņēma VAD likumu, kas nosaka pienākumu dienēt VAD katram Latvijas pilsonim – vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai, ja pilsonis turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē – viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka dienestam brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones – sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu uzsāks šī gada 1.jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024.gada 1.janvāra dienests tiek noteikts kā obligāts.

Arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču, nepieciešamības gadījumā, trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks, nosūtot lēmumu par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.