Jautā skatītāja: Igaunijā cilvēki saņem SMS, ka drīz beigsies receptes derīguma termiņš. Vai pie mums par to tiek domāts? 12

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāda skatītāja uzdeva jautājumu, kurā piemin pozitīvo Igaunijas pieredzi recepšu medikamantu piegādē pacientiem: “Igaunijā cilvēki saņem SMS [īsziņu], ka tuvākajā laikā beigsies kādas receptes derīguma termiņš! Vai pie mums par to tiek domāts? Ja godīgi, tad bieži receptes paliek neizpirktas vienkārši nokavēta termiņa dēļ.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

“Domāju, ka tā ir e-sistēma, ar ko varētu šo risināt. Bet, kā mēs zinām, tad mūsu e-veselība nav īpaši bagāta ar dažādām iespējām. Es zinu, ka ir gadījumi, kad ārstu prakses sūta SMS, ka jums ir beidzies termiņš hronisko pacientu lietotajām zālēm. Tā ka darīt mēs varam dažādi un risinājumi var būt dažādi,” tā uz skatītājas jautājumu atbildēja Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācijas izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.

Minētais Igaunijas piemērs esot labs rinājums, tā piekrita Jučkoviča. “Jautājums ir – kādā veidā un kurš to finansē, un kurš to fiziski dara, vai tas ir automātiski? Vai SMS nonāk, piemēram, cilvēka rakstīts? Tas katrā ziņā ir ļoti foršs un jauks variants, bet es nezinu, vai šobrīd mēs ko tādu varam realizēt,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” pauda Jučkoviča, komentējot skatītājas jautājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Vai Tu vēlētos tāpat kā Igaunijā saņemt SMS jeb īsziņu par to, ka receptei tuvojas derīguma termiņa beigas?

  • Jā, man tas ļoti noderētu!
  • Nē, man nevajag.
  • Grūti teikt.
  • Vēlētos, lai ģimenes ārsts to man pasaka personīgi vienalga kādā veidā - SMS, zvanot, sūtot e-pastu, "Whats App" utmldz.
  • Nezinu.
  • Nav aktuāli, nelietoju recepšu medikamentus.
  • Man nav viedokļa.
  • Cits variants.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.