Juris Jurašs
Juris Jurašs
Foto: Edijs Pālens/LETA

Jurašs rosina uz nedēļu Latvijā noteikt personu pārvietošanās aizliegumu 3

Sekojot rietumvalstu pieredzei, arī Latvijā uz nedēļu būtu jāievieš personu pārvietošanās aizliegums, sociālajos medijos rosina Saeimas deputāts Juris Jurašs (JKP).

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

Jurašs domā, ka esot pienācis laiks rīkoties noteiktāk un arī Latvijā ieviest ievērojami stingrākus pārvietošanās mērus, ko fiziski kontrolētu Valsts policija, Latvijas armija un Zemessardze.

Saskaņā ar viņa priekšlikumu, iedzīvotājiem no mājas tiktu ļauts iziet, lai nopirktu pārtiku, pirmās nepieciešamības preces un dotos pie ārsta, tomēr arī tas notiktu pēc noteikta algoritma, lai netiktu pārslogoti ģimenes ārsti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Darbu turpinātu noteiktu nozaru darbinieki, kuri nodrošinātu svarīgākas funkcijas – ārsti, policisti, pārtikas ražotāji un piegādātāji, kritiskās infrastruktūras (gāze, elektrība, ūdens, sakari) nodrošinātāji. Uz darbu varētu doties arī tie, kuri iesaistīti zāļu un veselības aprūpes līdzekļu ražošanā (roku dezinfekcijas līdzekļi u.c.). Sociālās distancēšanās ievērošanu uzņēmumos uzraudzītu atbildīgie dienesti – sākumā konsultētu, bet nepieciešamības gadījumā arī piemērotu sodus, rosina Jurašs.

Viņš akcentēja, ka citu valstu piemēri rāda, ka katra nerīkošanās diena var būt izšķiroša.

“Katra nerīkošanās diena pietuvina mūs situācijai, kad mūsu veselības aprūpes sistēma netiks galā ar straujo cilvēku plūsmas pieaugumu. Citu valstu pieredze rāda, ka ar to netiek galā arī daudzu attīstītāku valstu – Francijas, Itālijas, Spānijas – veselības aizsardzības sistēmas. Citu valstu piemēri rāda, ka pirmie pozitīvie rezultāti slimības apkarošanā parādās tikai nedēļu pēc totālas karantīnas ieviešanas,” vērtēja politiķis.

Saeimas deputāts norādīja, ka Latvijai būtu jārīkojas nekavējoties, jo šajās dienās Latvijā iebrauca liels skaits valsts pilsoņu, “no kuriem daudzi ir slimi, bet nekādus simptomus neizrāda”. Viņaprāt, nedēļas kustības ierobežošana dotu laiku apzināt situāciju, testēt iebraukušos un saprast stāvokļa dinamiku.

Viņš tāpat uzsvēra, ka šajā krīzes situācijā lēmumi ir jāpieņem, balstoties uz zinātnieku, nevis politiķu viedokli, tāpēc minētos priekšlikumus deputāts esot izstrādājis, “balstoties starptautiskos pētījumos”. “Autori skaidri norāda, ka jāveic radikāla nedokumentēto gadījumu identifikācija un izolācija. Mēs to spējam paveikt, tikai radikāli ierobežojot cilvēku kustību,” secinājis politiķis.

Jurašs arī pauda, ka līdztekus šiem ierobežojumiem nepieciešams ieviest dažādus ekonomiskās un sociālās palīdzības atbalsta instrumentus uzņēmējiem un darba ņēmējiem.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Reklāma
Reklāma

Tāpat tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.