Kā tikt uz pansionātu? 0

No Gulbenes novada pārcēlāmies uz Ogres novadu, kur dzīvo attāla radiniece. Kādas formalitātes jākārto, lai viņu ievietotu kādā no tuvējiem pansionātiem?
 Elza Ogres novadā

Reklāma
Reklāma

 

Gatavo Krieviju konfliktam ar NATO: atklāj, kāpēc Putins atlaida Šoigu un viņa vietā amatā iecēla Kremļa ekonomistu
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
VIDEO. Latviešu puisis Zigmunds kopā ar māti nolēmuši pārcelties uz Baltkrieviju un iegādāties tur īpašumu: “Meklēs labāku dzīvi” 314
Lasīt citas ziņas

Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta Sociālo pakalpojumu organizācijas nodaļas vadītāja Egita Dorožkina apliecina, ka pašvaldībai ir pienākums nodrošināt cilvēkam iespēju saņemt viņa vajadzībām atbilstošus sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību. To nosaka “Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma” 9. pants.

Tātad, ja cilvēkam ir nepieciešami sociālie pakalpojumi, viņam jāvēršas ar iesniegumu savas dzīvesvietas sociālajā dienestā, norādot, ar kādām sevis aprūpēšanas grūtībām nespēj tikt galā un kādu sociālo pakalpojumu labprāt saņemtu. Sociālais dienests tad pārbauda saņemto informāciju, novērtē cilvēka vajadzības, materiālos un personiskos resursus, un lemj par sociālā pakalpojuma sniegšanu, piedāvājot piemērotāko veidu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atgādinām, ka sociālos pakalpojumus nodrošina klienta dzīvesvietā vai iespējami tuvu tai. Tikai tad, ja pakalpojumu apjoms nav pietiekams, pieņem lēmumu par sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju ilgstošas aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

 

Klients un viņa apgādnieki par pakalpojumiem maksā no saviem ienākumiem vai iekrājumiem. Ja nespēj segt šo summu, aprūpes pakalpojumu apmaksā no pašvaldības budžeta.

 

Ja cilvēks jau saņem aprūpi kādā aprūpes institūcijā un par pakalpojumu līdzmaksājumus veic pašvaldība, arī tad par pārcelšanos uz citu aprūpes iestādi jāizspriež pašvaldības sociālajā dienestā. Jāņem vērā, ka pašvaldībām, organizējot sociālo pakalpojumu pirkšanu, ir jāievēro “Publisko iepirkumu likuma” normas. Tas nozīmē, ka pašvaldība ir tiesīga piedāvāt pakalpojumu tikai tajā institūcijā, ar kuru tai ir līgumattiecības. Ja cilvēks un viņa apgādnieki par aprūpes iestādē sniegto pakalpojumu maksā pilnu summu un pašvaldība neveic līdzmaksājumus, tad pakalpojuma sniedzēju klients var izvēlēties.

Ogres sociālā centra vadītāja Inta Auziņa piebilst, ka Ogres novadā ir četri sociālie centri, kas varētu lemt par šīs kundzes ievietošanu kādā no aprūpes iestādēm Ogrē, Suntažos, Madlienā vai Taurupē. Jāizvēlas tas, kurš atrodas tuvāk cilvēka deklarētajai dzīvesvietai, un tad ar dokumentiem jādodas uz šo centru. Obligāti nepieciešama ārsta izziņa, kā arī personīgs iesniegums ar parakstu, ka viņai šāds pakalpojums ir nepieciešams un ka piekrīt doties uz pansionātu.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.