Foto – AFP

Kasparovs: ES sāktā izmeklēšana pret “Gazprom” ir drauds Putina varai 0

Eiropas Savienības sāktā Krievijas gāzes rūpniecības koncerna “Gazprom” darbības izmeklēšana saistībā ar apsūdzībām tirgus manipulēšanā ir nopietns trieciens Krievijas prezidenta Vladimira Putina varas pamatiem, apliecināja par dedzīgu Kremļa kritiķi kļuvušais pasaules šaha čempions Garijs Kasparovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Lasīt citas ziņas

“ES veiktā “Gazprom” darbību izmeklēšana, kas potenciāli var vājināt “Gazprom”, potenciāli var vājināt arī Putina režīmu,” konferencē Igaunijā sacīja Kasparovs. “Krievijas gāzes rūpniecības gigants “Gazprom” un naftas rūpniecības gigants “Rosneft” Krievijas valstī ir kā padome, kuru vada Putina oligarhi. “Gazprom” vai “Rosneft” vājināšanās ir nopietns drauds Putinam, jo tas vājina viņa politiskās un ekonomiskās intereses, un tāpēc viņš to uztver tik nopietni,” skaidroja šaha čempions. “Putins apzinās – to cilvēku acīs, kas ir ap viņu, viņam ir jāizskatās pēc tāda, kurš aizstāv visas viņa bandas intereses.”

Putins 9. septembrī Vladivostokā APEC samitā pauda neapmierinātību par ES sākto pretmonopola izmeklēšanu pret Krievijas enerģētikas gigantu “Gazprom”, paziņojot, ka Maskava vairs “nesubsidēs Austrumeiropu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

EK šomēnes paziņoja par izmeklēšanas sākšanu pret “Gazprom”, kas tiek turēta aizdomās par tirgus konkurences ierobežošanu Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā. Brisele paudusi bažas, ka “Gazprom”, iespējams, “ļaunprātīgi izmanto savu dominējošo tirgus pozīciju”. Izmeklēti tiks trīs iespējamie pārkāpumi – iespējamā tirgu sadalīšana, “ierobežojot gāzes brīvo plūsmu starp ES dalībvalstīm”, iespējamā gāzes piegāžu dažādošanas bremzēšana, iespējamā “negodīgu cenu uzspiešana patērētājiem, gāzes cenu piesaistot naftas cenām”.

Ja izmeklēšanā tiks konstatēti pārkāpumi “Gazprom” darbībā, kompānijai varētu tikt noteikts naudassods, kas līdzvērtīgs desmit procentiem no “Gazprom” ieņēmumiem astoņās ES dalībvalstīs. Reaģējot uz EK izmeklēšanu pret Krievijas enerģētikas gigantu “Gazprom”, Kremlis sācis vērst spiedienu pret Briseli cerībā panākt izlīgumu šajā lietā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.