Foto – Shutterstock

Citi līgumi, maksājumu dokumenti, mantojums 0

Taču nodrošināt savas intereses iespējams, arī nestājoties laulībā. Viens no risinājumiem varētu būt īpašuma sadalīšana reālās vai domājamās daļās. To var panākt, noslēdzot civiltiesisku (pirkuma, dāvinājuma, uztura u.c.) līgumu. Tādā gadījumā varēsiet būt droša, ka, izbeidzoties faktiskajai kopdzīvei, jums piederošā īpašuma daļa tiks saglabāta.

Ja līgums netiek noslēgts, ieteicams vismaz saglabāt visus pierādījumus par īpašumā veiktajiem ieguldījumiem. Par pierādījumiem varētu būt čeki vai maksājuma uzdevumi, kuros redzams, ka esat samaksājusi, piemēram, par īpašuma remontā izmantotajiem būvmateriāliem. Svarīgi, lai minētie pierādījumi būtu atbilstīgi noformēti – jūs tajos uzrādīta kā maksātājs, bet maksājuma mērķī norādīts, ka būvmateriāli paredzēti konkrētajam īpašumam.

Faktiskās kopdzīves izbeigšanās gadījumā varēsiet vērsties tiesā ar prasības pieteikumu par īpašumam izlietoto izdevumu atlīdzināšanu. Lai prasība tiktu apmierināta, sevišķa nozīme ir iepriekš minētajiem pierādījumiem, jo Civilprocesa likuma 93. pantā teikts: katrai pusei jāpierāda fakti, ar kuriem tā pamato savus prasījumus vai iebildumus. Prasītājam jāpierāda savu prasījumu pamatotība.

Laulības nenoslēgšana nav šķērslis, lai atrisinātu arī mantošanas jautājumus. Šajā gadījumā ieteicams noslēgt mantojuma līgumu vai sastādīt testamentu. Tad jūs pasargāsiet sevi no riska zaudēt īpašumu, kurā būsiet dzīvojusi un veikusi ieguldījumus, ja drauga vairs nebūs starp dzīvajiem un atklāsies mantojums. Taču arī šajā lietā tomēr ieteicams vērsties pie profesionāla juridiskās palīdzības sniedzēja (advokāta vai jurista), lai vispusīgi izanalizētu situāciju un izvērtētu iespējamos risinājumus.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.