“Iskander’ komplekss
“Iskander’ komplekss
Foto. Scanpix/ EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE

Krievija uzbrūk no Krimas ar ballistiku – tas turpināsies. Ukraiņiem nav ideju, kā tam stāties pretī 218

Šodien Krievijas iebrucēji trāpīja Ukrainai ar gaiss-zeme raķetēm, tostarp “Iskanders”, no okupētās Krimas. Ukrainas bruņoto spēku Jūras spēku pārstāvis Dmitro Pletenčuks uzskata, ka ienaidnieks izmantos šo praksi, kamēr vien pussala paliks Krievijas Federācijas kontrolē, par to vēsta Unian.

Reklāma
Reklāma
3 lietas, ko nedrīkst glabāt mājās: tās sola bēdas un nelaimes
Kokteilis
Pirmo reizi grupas vēsturē koncerts atcelts šāda iemesla dēļ. Guntars Račs paziņo par grupas “bet bet” koncerta pārcelšanu
“Paēdušais neēdušo nesaprot!” Publiskots Saeimas deputātu saraksts, kurus vairs neapkalpos bāros un restorānos PVN balsojuma dēļ 81
Lasīt citas ziņas

“Attiecībā uz “Iskanders” un Melnās jūras ūdeņiem ir divi svarīgi punkti. Ienaidnieks turpina izmantot okupēto Krimu kā platformu ballistisko raķešu palaišanai. Un diemžēl tas turpināsies, līdz mēs šo teritoriju atbrīvosim. Jā, protams, šīs raķetes ir ātras, bet jebkurā gadījumā, jo lielāks attālums, jo vairāk tās atrodas gaisā un vieglāk tām pretoties. Citiem vārdiem sakot, ir vairāk laika, lai reaģētu,” sacīja Pletenčuks News-Live ēterā .

Viņš arī vērsa uzmanību uz svarīgu momentu – ienaidnieks faktiski neizmanto jūras platformas, lai veiktu triecienus Ukrainai. “Tas ir, ienaidnieka taktika paliek nemainīga. Melnās jūras apgabalā krieviem esot 8 spārnoto raķešu pārvadātāji, ko pārsvarā izmanto kombinēto uzbrukumu laikā, nevis kā neatkarīgu ieroča veidu. Lai pielāgotu ukraiņu pretgaisa aizsardzību, patiesībā vajag vairākus mēnešus..” piebilda Pletenčuks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš precizēja, ka okupanti jūras platformas pārsvarā izmanto kā novirzīšanas manevru, turklāt dara to rūpīgi – pat neieejot tālu Melnās jūras ūdeņos. “Kas attiecas uz gaisa telpu Azovas-Melnās jūras reģionā – diemžēl tur turpina dominēt Krievijas aviācija. Tas ir fakts, tas ir jāsaka skaļi. Krastam viņi nevar pietuvoties, bet gaisā var izmantot stratēģiskās lidmašīnas”

Viņš piebilda, ka pēc bumbvedēja Su-24 pazaudēšanas virs Melnās jūras okupanti pārtraukuši praksi izmantot šādas lidmašīnas noteiktā apvidū. “Diemžēl, kamēr mums nebūs instrumenta, kas ļaus trāpīt ienaidnieka ieročiem, kas darbojas no liela attāluma, mums ar krievu aviācijas dominanci arī turpmāk būs problēmas,” uzsvēra Pletenčuks.

Pēdējās dienās Krievijas Federācijas okupācijas armija veic spēcīgus uzbrukumus Ukrainai, kas noveda pie vērienīgiem upuriem Poltavā, Dņipro, Sumos, Ļvivā u.c. Iebrucēji mērķēja ar gaiss-zeme tipa raķetēm, Shahed tipa bezpilota lidaparātiem. Jo īpaši no gaisa telpas virs Melnās jūras tika palaistas spārnotās raķetes Kh-22, no okupētās Krimas raķetes Iskander-K.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.