Foto: Edijs Pālens/LETA, kolāža: LA.LV

“Kur ir Patiesības ministrija?” Diskusija par dezinformācijas definīciju jeb to, kas ir meli un kas nav meli 80

“Kas ir dezinformācija?” TV24 raidījumā “Preses klubs”, jautājumu adresējot mediju ekspertei, bijušajai NEPLP loceklei Guntai Līdakai, atbildi vēlas rast Andris Griķis, uzņēmējs, inbox.lv izveidotājs.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Viņš atsaucas uz Džeimsa Orvela romānu “1984” – Kur ir Patiesības ministrija? Kas ir meli un kas nav meli?

“Es varu pateikt, ka dezinformāciju var definēt vienkārši kā melus,” Līdaka atbild.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja mēs runājam par dezinformāciju kā jēdzienu, tad, pēc viņas domām, ir nepieciešama dziļāka diskusija – kur tā sākas un kur beidzas.

Uzņēmējs viņai iebilst, sakot, ka nevar tā vienkārši runāt par dezinformāciju bez definīcijas. Viņš citē ANO cilvēktiesību punktu, ka “katram cilvēkam ir tiesības uz pārliecības brīvību, tiesības brīvi paust savus uzskatus. Šīs tiesības ietver brīvi, netraucēti palikt pie saviem uzskatiem un brīvību meklēt, saņemt un izplatīt informāciju un idejas…”.

Griķis stāsta, ka ir dzirdējis pārmetošu frāzi: “Jūs laikam lasāt krievu medijus.” Viņš apstiprina, ka šos medijus lasa regulāri, jo ir jāzina, kā viņi domā, ko viņi domā un ko viņi taisās darīt.

“Neizlasot abu pušu viedokļus, spriest, kas ir patiesība, kas ir puspatiesība, kas ir dezinformācija, vienkārši nav iespējams,” viņš uzsver.

Runājot par iepriekš pieminēto izteiksmes brīvību, Līdaka argumentē: “Šeit ir tas jautājums par šo trauslo robežu – kurā brīdī mēs kļūdāmies un izplatām informāciju nepareizu, tāpēc ka mēs esam kļūdījušies, vai tā ir informācija, ko mēs izplatām apzināti, nevis kļūdamies, un tā jau ir dezinformācija, meli utml.”