Foto no personīgā arhīva.

Teļu Naukšēnos saplēsis, visticamāk, ar kašķi slims jauns vilks 2

Jau informējām, ka 21. janvāra rītā zemnieku saimniecībā “Sporas” Naukšēnos kāds plēsējs noplēsa teļu un to daļēji apēda. Nākamajā naktī dzīvnieks tika nofilmēts. Saimniece bažījās par savu ganāmpulku, jo saimniecības tuvumā bija redzēti trīs līdzīgi dzīvnieki. Vietējie mednieki iesaistījās, lai šo situāciju atrisinātu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
Lasīt citas ziņas

Mednieki izpētīja apkaimi un atklāja uz saimniecību nākušo dzīvnieku pēdas. Tika nolemts tos ielenkt konkrētā platībā. Vienu no dzīvniekiem izdevās nomedīt jau lenkšanas laikā. Tas iespējams bija jauns vilks, kurš sirga ar kašķi. Pilnīgu pārliecību varēs iegūt pēc analīžu veikšanas, jo nomedītais dzīvnieks nodots tālākiem izmeklējumiem. Tiek lēsts, ka kašķis ir skāris veselu dzīvnieku ģimeni, kas mitinās saimniecības tuvumā.

Šajā gadījumā var teikt, ka saimniecība ne tikai pasargāta no tālākiem zaudējumiem, bet arī izbeigtas patiešām slima dzīvnieka ciešanas. Slimība novājina dzīvnieku, viņam salst un zūd spēki. Iespējams, tieši tāpēc dzīvnieks izšķīrās par uzbrukumu novietnē esošajiem teļiem, jo dabiskajā vidē neko nomedīt nespēja. Šāda rīcība veselam plēsējam ir netipiska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jāņem vērā, ka kašķis ir viens no veidiem, kā daba regulē dzīvnieku populācijas skaitu, ja tas nenotiek citu iemeslu dēļ.

Notikušais kārtējo reizi apliecina, ka bez mednieka iesaistīšanās saimniekošana mūsdienu apstākļos nav iespējama ne laukos, ne arī pilsētā, vienlaikus šajā gadījumā mednieki izbeidza dzīvnieka mokas, sirgstot ar kašķi.

Savvaļas dzīvnieku varētu teorētiski izārstēt no šīs slimības, bet tiem atgriežoties savā migā vai alā, dzīvnieki atkal tiks inficēti, un viss sāksies no sākuma. Turklāt dzīvnieku kontakta gadījumā tā pārceļas no slimā dzīvnieka uz veselo. Kašķis spēj aptvert dzīvniekus lielā reģionā. Nespējot atjaunot spēkus, dzīvnieki iet bojā lēnā un mokošā nāvē, ziemā nosalstot. Slims savvaļas dzīvnieks, kuram kašķis var nebūt vienīgā saslimšana, kontaktā ar mājdzīvniekiem, aplipina arī tos. Ārstēšanas process būs ļoti ilgs un dārgs, dzīvnieks cietīs mokas.
Vairāk par gadījumu Naukšēnos lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.