Foto – LETA

LLKC: šogad lēna attīstība arī ganību zālājiem 0

Zālāji, kas paredzēti pļaušanai un ganīšanai, kopumā šajā pavasarī attīstījās lēni, ko sekmējis sausums un salīdzinoši zemā gaisa temperatūra aprīlī un maija pirmajā pusē, norādīts Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) mājaslapā.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Veicot lauku apsekošanu 17.maijā un 18.maijā Vidzemē, Latgalē un Zemgalē, LLKC agronomi konstatējuši, ka vietām vērojamas pērnās ziemas sekas un zālāji nav pārcietuši kailsalu, kā arī kopumā zālāji attīstījušies nevienmērīgi. Vietās, kur augsne ir mitrāka, zālāju zelmenis attīstās labi, bet vietās, kur augsne ir sausa un vērojams mazāks mitrums, zelmenis nīkuļo un neaug.

Vidzemes pusē zālaugi sasnieguši 12 līdz 30 centimetru augstumu, savukārt vidējā zāles ražība pļaušanai paredzētajos laukos svārstās no 5,4 tonnām līdz 18,5 tonnām no viena hektāra atkarībā no zālaugu sastāva.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban ganību zelmeņi ir sasnieguši ganīšanas garumu un sāks pāraugt, lai arī ražība nav augsta. Lai nodrošinātu ganību rotāciju, pēdējie ganāmie aploki šonedēļ jānopļauj, norāda LLKC eksperti.

Tā kā kopumā, neraugoties uz iepriekšējo dienu lietavām, pavasaris ir sauss un zāles augšana pagaidām ir lēna, arī tad, ja govis tiek laistas ganos, tās kūtī ir jābaro gan ar rupjo lopbarību, gan spēkbarību.

Latvijas laukos ganīšana populāra nelielajās saimniecībās, jo zāle ir vislētākā lopbarība, kas ļauj samazināt piena pašizmaksu. Savukārt lielajās un modernizētajās fermās, kur liellopu skaits ir vairāki desmiti vai simti, dzīvnieki tiek turēti iekštelpās visu gadu un baroti ar speciāliem maisījumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.