Foto: EPA/Scanpix/LETA

LLU rektore par bioekonomikas studentiem: Viņi tiek izķerti vēl studiju laikā 4

Līga Abakuka, “RīgaTV 24”

“Augstākā izglītība šobrīd mainās, papildus pamata izglītībai ir nepieciešamas labas tehnoloģiskās zināšanas. Jaunajiem speciālistiem ir jābūt vispusīgiem un starpdisciplinārās zināšanas ir ļoti svarīgas,” RīgaTV 24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore, profesore, vadošā pētniece un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķe Irina Pilvere ieskicēja, kādam ir jābūt labam jaunajam speciālistam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas
Profesore ir pārliecināta, ka zināšanas kļūst par vienu no izšķirošajiem nozaru virzītājspēkiem.

“Latvijas Lauksaimniecības universitātes unikālās jomas – lauksaimniecība, veterinārmedicīna, mežsaimniecība, kokapstrāde, pārtikas tehnoloģijas, ir tās studiju programmas, no kuru absolventiem ir atkarīga šo nozaru tālākā darbība,” uzskata Pilvere.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Gribu uzsvērt, ka augstākā izglītība šobrīd mainās, tas, ko mūsu bioekonomikas pamatnozares gaida no šiem speciālistiem ir ne tikai zināšanas konkrētajā jomā – labi agronomi, zootehniķi, bet papildus, lai tiem ir arī labas tehnoloģiskās zināšanas.

Gudri inženieri ir tie, kas ir nepieciešami visu nozaru jomās, gan par lauksaimniecības tehniku, gan par autotransportu kā tādu, enerģētikā, būvniecībā, ģeodēzijas speciālisti, zemes ierīkotāji, informācijas tehnoloģiju speciālisti u.c.”

Digitālās lietas šobrīd esot ikdiena, uzskata LZA akadēmiķe, un arī LLU piedāvā šīs pamatzināšanas papildināt ar tehnoloģiskajām zināšanām.

“Ekonomika, uzņēmējdarbība, personālvadība, šīs visas zināšanas ir nepieciešamas jaunajiem speciālistiem,” raidījumā sacīja Pilvere. “Viņiem ir jābūt vispusīgiem un viņš nevar domāt, ka ar agronoma zināšanām vien spēs attīstīt attiecīgo uzņēmumu lauksaimniecībā.”

“Mēs uz šīm nozarēm skatāmies plašāk un redzam, ka starpdisciplinārās zināšanas ir ļoti svarīgas,” sacīja profesore un tas esot tas, ko LLU var iedot jaunajiem speciālistiem, kuri ir ne tikai labi atalgoti pēc studiju beigšanas un universitātes absolvēšanas, bet, “kuri tiek izķerti jau studiju laikā, jo nozaru uzņēmēji nākt pie mums un jautā pēc speciālistiem attiecīgajās nozarēs.”

LLU rektore atzīmēja, ka esot pieprasīti otrā, trešā kursa studenti un tie esot jāmēģina noturēt universitātē, lai tie iegūtu izglītību un absolvētu universitāti.

LLU esot arī cieša sadarbība ar darba devējiem visās bioekonomikas jomās, lai studentiem būtu arī praktiskā apmācība.

“Studiju process ir balstīts uz to, ko pieprasa nozare, tās ir dažādas praktiskās, profesionālas programmas, kurās ir ļoti daudz prakses. Problēma ir tā, ka šie studenti pārāk ātri grib sākt savu darba dzīvi,” raidījumā sacīja Pilvere.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.