No kreisās Sabīne un Antra.
No kreisās Sabīne un Antra.
Foto: no privātā arhīva.

„Mēs atgriezāmies!” “airBaltic” darbinieču atklāts stāsts par kovida krīzē pazaudēto un atgūto darbu 6

Pirms gada, kad pavasarī tika ieviesti pirmie stingrie kovida ierobežojumi, lidojumi uz ārzemēm tika atcelti un daudziem, īpaši aviācijas nozarē strādājošajiem, tas nozīmēja darba zaudēšanu.

LA
LA.LV
Kokteilis
Vari atslābināties – šodien tevi apskaudīs par daudz ko! Horoskopi 20.junijam
14 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Izplata sarkano – augstākā līmeņa brīdinājumu par ekstremālu karstumu Latvijā 14
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Šajā situācijā nedrīkst šķirot cilvēkus. Advokāts atgādina par vakcinācijas bardaku 88
15 stundas
Lasīt citas ziņas

Arī Antrai un Sabīnei burtiski pāris dienu laikā bija jāatbrīvo darba galds un ātri vien jāizplāno nākamais karjeras solis, jo darbs “airBaltic” uz nezināmu brīdi apstājās. Sievietes gan atklāj, ka jau tobrīd, lai gan šoks par darba zaudēšanu bija liels, kaut kur dziļi sirdī viņas zināja, ka reiz atgriezīsies un cer, ka viņu pieredze var iedrošināt citiem neļaut kovida krīzei sevi salauzt, bet ticēt, ka visi apgrūtinājumi ir īslaicīgi un lēnām mēs atgriezīsimies ierastajā dzīvē.

Kādus amatus jūs ieņēmāt “airBaltic” pirms kovida krīzes?
Antra: Mans ceļš aviācijā kopumā sākās pirms nepilniem sešiem gadiem, kad es sāku strādā lidostā „Rīga”, pēc diviem gadiem pavisam loģisks šķita solis, pāriet uz “airBaltic”, kad radās tāda iespēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā bija mana iespēja profesionālai izaugsmei, iepazīstot tieši lidostas ikdienu, es vēlējos iepazīt aviokompānijas specifiku, jo, lai gan abas institūcijas ir sev blakusstāvošas un savstarpēji mijiedarbojas, savā ziņā tās ir arī diezgan atšķirīgas.

Lidostā strādāju ielidošanas servisā, kur galvenie pienākumi bija saistīti ar nozaudētajām bagāžām un to meklēšanu, nogādāšu pasažieriem.

Antra vienmēr zinājusi, ka vēlas savu nākotni saistīt ar darbu “airBaltic”.

Nokļūstot “airBaltic”, pirmā nodaļa, kur es strādāju, bija klientu apkalpošanā, tur izskatījām ienākošās sūdzības, risinājām dažādas problēmas, tiešs darbs ar klientiem, kas savā ziņā bija līdzīgs lidostas darbam, bet “airBaltic” man paplašinājās redzesloks, jo tur bija jārisina problēmas, kas saistītas ne tikai ar nozaudēto bagāžu, bet arī reisiem, kas aizkavējušies, rezervāciju problēmām, būtībā visiem jautājumi, kas radās pasažieriem.

Sabīne: “airBaltic” es sāku strādāt 2008. gadā par klientu apkalpošanas speciālistu. Pēc 10 gadiem atgriezos atpakaļ tikai citā pozīcijā – kā talantu piesaistes speciālists.

Mani darba pienākumi bija kandidātu piesaiste, darba devēja tēla veidošana ar sociālo tīklu palīdzību, karjeras lapas uzturēšana, attīstīšana, uzlabošana, dažādu kampaņu veidošana, lai piesaistītu jaunus kandidātus, caur “Linkedin” tieši uzrunāju kandidātus, uzrunāju IT kandidātus, tāpat arī citu pozīciju speciālistus, būtībā, sadarbojoties ar sociālo mediju reklāmas komandu, veidoju uzņēmuma tēlu, parādīju, kas ir aviācijas joma, kāda ir mūsu dinamika, parādīju sabiedrībai arī cilvēkus, kas šeit strādājam. Kreatīvs, analītisks un ar komunikāciju saistīts darbs.

Pavasarī, kad lidojumi tika atcelti, arī jūs pēkšņi palikāt bez darba. Kā tas notika?
Antra: Pagājušā gada pavasara lēmums bija ļoti straujš un negaidīts. Man pat nebija iespējas īsti atjēgties, ko darīt, jo tas notika burtiski četru dienu laikā. Vienā dienā uzzinājām, kas notiek, pēc tam sekoja dažādas sapulces un plašāka informācija, tad pagāja četras vai piecas dienas, kad uzzinājām, ka krīze arī mūsu departamentu ļoti smagi skar.

Mums bija iespēja izvēlēties bezalgas atvaļinājumu, dīkstāvi vai izbeigt darba attiecības. Manā situācijā man pieņemamākais lēmums bija izbeigt darba attiecības, lai varētu meklēt citus variantus. Lēmums bija ārkārtīgi smags un sirdi plosošs.

Sabīne: Pārstāju strādāt 30. martā līdz septītajam septembrim. Pa šo laiku es palīdzēju pieskatīt māsai bērnu, bet tajā pašā laikā dažādos projektos palīdzēju kandidātiem veidot CV, pamācīju, kā uzvesties darba intervijā, paralēli palīdzēju arī citam uzņēmumam atlasīt kandidātus un savas zināšanas šajā laikā nepazaudēju. Bet bija iespēja arī atpūsties, izvēdināt galvu un izbaudīt vasaru, rokas nolaidusi, nesēdēju, prasmes attīstīju un „asināju” mazākos projektos.

Antra, ar ko tu nodarbojies sešos mēnešos, kamēr nestrādāji airBaltic?
Antra: Aiziešana no “airBaltic” bija pavisam kaut kas absolūti negaidīts, jo man arī izglītība ir tūrisma jomā, līdz ar to es uzreiz sapratu, ka man būs jāizkāpj ārā no savas komforta zonas un jāpieņem lielāks izaicinājums, bet es nekad mūžā nebūtu iedomājusies, ka es spētu strādāt finanšu nozarē, kur es arī nokļuvu un ļoti veiksmīgi arī darbojos.

Kolēģi lieliski, viss sanāca, kolektīvā iejutos ļoti ātri, tomēr tajā pašā laikā es dziļi sirdī zināju, ka agrāk vai vēlāk es atgriezīšos “airBaltic”, tas vairāk bija nevis „vai es atgriezīšos”, bet „kad es atgriezīšos”. Es nedomāju, ka atgriezīšos, tik ātri, es noskaņojos, ka būšu prom ilgāku laiku. Man tas bija labs izaicinājums un iespēja paplašināt savu redzesloku, strādājot pilnīgi citā lauciņā.

Bet tad atskanēja zvans no “airBaltic”….
Antra: Jā, “airBaltic” atgriezos pagājušā gada rudenī, šobrīd es strādāju diezgan līdzīgas ievirzes amatā kā iepriekš – sociālo mediju komandā, sadarbojos ar mārketinga komandu un arī viens no galvenajiem darba pienākumiem ir komunikācija ar klientiem, līdz ar to man ļoti noder šīs zināšanas, ko ieguvu iepriekšējos gadus, strādājot klientu apkalpošanas nodaļā, tomēr man bija diezgan liels pārsteigums, ka šajā nodaļā, lai gan tas darbs ir līdzīgs, tomēr tajā pašā laikā ir ļoti atšķirīgs, jo darba ritms ir pavisam cits, ir jāprot ātrāk noreaģēt uz visu, viss ir raitākā ritmā, nekā tas bija iepriekšējā nodaļā.

Pēdējos sešus mēnešus, ko šeit strādāju, ļoti jūtu, ka esmu profesionāli augusi. Sociālo mediju video ir daudz straujāka un aktīvāka, tiešsaistes formā.

Antra uzskata, ka lieliskā darba komanda un izaugsmes iespējas ir vieni no galvenajiem faktoriem, kāpēc ikvienam, kurš interesējas par aviāciju, reiz būtu jāpastrādāt “airBaltic”.

Sabīne: Ja ar aviāciju saslimst, tad no tās nevar tikt viegli vaļā, biju ārkārtīgi laimīga, kad man uzzvanīja un izteica šo piedāvājumu atgriezties un tieši šajā pašā pozīcijā, jo “airBaltic” pats kā uzņēmums dod iespējas, kur attīstīties, ir iespējas, kur mainīt kaut ko, pielāgot, atrast jaunus izaicinājumus, viennozīmīgi biju tikai priecīga, ka mani uzrunāja un es atgriezos.

Vide ir radīta tāda, ka var attīstīties, kalt lielus plānus, sevi visu laiku izaicināt dažādos projektos, jo aviācija viens ir lidmašīnas, bet otrs tā ir dinamika, kas slēpjas aiz šīm lidmašīnām. Tā aizrauj, ir vienreizēja un daudzpusīga. Mēs komandā esam cīnītāji, ideju ģeneratori, bet tajā pašā laikā nodarbojamies ar nopietnu analītisko darbu, domājam līdzi laikam, trīs soļus uz priekšu.

Komandā visu laiku jūt to, ka mēs esam tendēti uz pieejamību un attīstību. Gribam augt, mēs nesēžam uz vietas, arī neesam darbā no deviņiem līdz sešiem, strādājam, kamēr izdarām darbu un, kad redzam rezultātu, esam apmierināti, teiktu tādi īsti cīnītāji!

Antra: Gan iepriekšējā komanda, kurā es “airBaltic” strādāju, gan šī esošā – visi cilvēki ir absolūti ar visu sirdi un dvēseli šajā nozarē un es pat teiktu, ja aviācija nav sirdī un dvēselē, tad ir grūti strādāt šajā nozarē, jo tas, lai cik prieka dod, ir arī atbildīgs un smags darbs, bet visi kolēģi mēs tiešām esam tādi lieli aviācijas entuziasti, mums katram ir savs īpašais stāsts par to, kāpēc mēs strādājam šajā nozarē un katram noteikti tā ir kā sirdslieta.

SAISTĪTIE RAKSTI

Arī lidostā strādājot, jau izdzirdēju šādu frāzi – kolīdz esi iekāpis šajā aviācijas pasaulē, atpakaļceļa vairs nav. Par to pārliecinājos arī iepriekšējā vasarā, lai cik veiksmīgi izdevās startēt citā nozarē, zināju, ka vēlos atgriezties.

Šeit ir ģimeniskuma sajūta, viens otram palīdzam, aizstāvam, tas ir arī ārkārtīgi svarīgi un viena no tādām mūsu veiksmes atslēgām – īstie cilvēki īstajā darba vietā!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kokteilis
Vari atslābināties – šodien tevi apskaudīs par daudz ko! Horoskopi 20.junijam
14 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Izplata sarkano – augstākā līmeņa brīdinājumu par ekstremālu karstumu Latvijā 14
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Šajā situācijā nedrīkst šķirot cilvēkus. Advokāts atgādina par vakcinācijas bardaku 88
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Lielākais karstums pēdējo 3 gadu laikā, bet Jāņos būsim uz robežas…” Briča prognozes garajām brīvdienām 11
2 dienas
DM
Dagnija Millere-Balandīna
Veselam
Kāzas bez klātiem galdiem, sapnī redzētais meitas vārds. Talsenieku Elīnas un Edgara mīlestības stāsts 2
4 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Veselam
Ja iedzīvotāji atliks vakcināciju, rudenī tas var beigties ar “lokdaunu” 29
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Latvijā turpina samazināties saslimstības ar Covid-19 rādītāji. Cik jauno gadījumu atklāts? 1
50 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Jāņos tveice sāks mazināties, iespējamas plašas pērkona lietusgāzes. Sinoptiķu prognoze svētku dienām
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Latviešu prese par tik lielas naudas šķiešanu, lai “purvājā” ierīkotu parku, bija nikna. Kā tapa Uzvaras parks Rīgā? 2
4 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Bažas, ka mediķi varētu pieņemt tikai vakcinētus cilvēkus. Slimnīcas vadītājs skaidro, vai tā būs
11:30
LE
LETA
Veselam
Latvijā turpina samazināties saslimstības ar Covid-19 rādītāji. Cik jauno gadījumu atklāts? 1
10:50
LE
LETA
Ziņas
Jāņos tveice sāks mazināties, iespējamas plašas pērkona lietusgāzes. Sinoptiķu prognoze svētku dienām
10:33
DM
Dagnija Millere-Balandīna
Veselam
Kāzas bez klātiem galdiem, sapnī redzētais meitas vārds. Talsenieku Elīnas un Edgara mīlestības stāsts 2
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki pamet Rīgu. Cik būtiski gada laikā sarucis iedzīvotāju skaits galvaspilsētā? 7
2 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Tikko augstskolā iestājies students saņem akceptu elektrostacijas būvniecībai. Kā viņam tas izdevās?
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaidāma karstākā diena pēdējo divu gadu laikā. Laika prognoze svētdienai
2 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Izlaižam loku pa Latgali! Vietas un objekti, kurus vērts apskatīt
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Multimākslinieks Kašers un viņa mīļotais Jānis kļuvuši par precētu pāri. Mirkļi no svinīgās ceremonijas Dānijā 7
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Kur šodien braukt peldēties? Dati no satelītiem atklāj, kur ir siltākais, kur aukstākais ūdens jūrā
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
Šajā situācijā nedrīkst šķirot cilvēkus. Advokāts atgādina par vakcinācijas bardaku 88
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā aizvadīta gada pirmā tropiskā nakts 2
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Spānijas izlase nenotur pārsvaru pret Poliju un finālturnīrā vēlreiz spēlē neizšķirti
11 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Slimnīcas vadītājs par to, vai slimnīcā nokļūst arī vakcinēti Covid-19 pacienti 90
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Zāļu dienu un Jāņu ielīgošana Brīvdabas muzejā 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Mani kaitina, ka to sauc par lielāko cilvēktiesību notikumu.” Politiķe par praida rīkošanu Rīgā 179
22 stundas
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Rekordliels nelegālo migrantu skaits Lietuvā, ir aizdomas, ka to organizē Lukašenko režīms
20 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Izplata sarkano – augstākā līmeņa brīdinājumu par ekstremālu karstumu Latvijā 14
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ventspils rajonā vilks pusdienās notiesā veselu suni: pāri paliek tikai ķepas un galva 110
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Olafs Zvejnieks: Divas trešdaļas sabiedrības no 10% nākotnes pensijas var atvadīties jau tagad 73
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Rasma, Rasa un Maira
2 stundas
JL
Jānis Lūsis
Ziņas
Lasītājs: Viņi ir kā bumba ar laika degli! Apsveicama to cilvēku rīcība, kas paziņojuši, ka mājā nevakcinētos nelaidīs 384
2 dienas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Kā vislabāk apēst dārzeņus: izcili svaigu kabaču salāti tūlītējai ēšanai
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
“Pārslimoju kovidu, pēc vakcinēšanās zaudēju samaņu un slimnīcā ārstējos ar tādiem pašiem “bēdu brāļiem”!” Vainīgs vīruss vai pote? 266
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs radījis pamatīgas galvassāpes britu karaļnama darbiniekiem: kā “izlavierēt” starp oficiālām prasībām un izpildīt viņa vēlēšanos? 16
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Madara Kiviča pirmo reizi publiski iepazīstina ar savu jauno draugu 15
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Kokteilis
Dažas lietas vat noritēt lēnāk, nekā to gribētos un kā tas ir gaidīts! Horoskopi no 21. līdz 27.jūnijam
2 stundas