Meterologs brīdina: Kara dēļ atmosfērā nonāk gāzes un citas ķīmiskas vielas 0

Karš ietekmē ne vien valstis, kurās notiek karadarbība, bet arī visu pasauli un katru no mums individuāli. Arī uz klimatu karam ir ietekme. Par to, kādas sekas karš rada klimatam, skaidro Andris Vīksna, LVĢMC Prognožu un klimata daļas vadītājs, meteorologs, TV24 raidījumā “Uz līnijas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šīs 4 zodiaka zīmes riskē novecot vientulībā
Veselam
Diemžēl realitāte… “Paiet kļūst arvien grūtāk. Operācija bija gaidāma jūnija beigās. Atnāk ziņa – kvotas beigušās.”
Zelenskis negarantē drošību Maskavā 9. maija izrādes laikā; “svētku” viesi sāk pamukt 206
Lasīt citas ziņas

Vīksna apstiprina, ka karš ietekmē klimata pārmaiņas, bet to ir grūtāk monitorēt nekā miera apstākļos. “Dažnedažādos faktorus skatoties, tas izraisa dažāda veida piesārņojumu, kas ir zināms vai pat nav zināms, kas tiek izsviests atmosfērā, un tie apjomi ir milzīgi. Kaut vai skatoties, kad tiek uzspridzinātas kaut vai sprāgstvielu krātuves, kur tur ir desmitiem tūkstošu spridzekļu,” pauž meteorologs.

Lai arī viennozīmīgi var apgalvot, ka karadarbība klimatu ietekmē, uzreiz nav iespējams pateikt, kāda ir un būs šī ietekme, jo atmosfēra ir pietiekami liela. To ņemot vērā, karadarbība un citi apstākļi, kas ietekmē klimatu, neitralizējas ikdienas mainīgajos laika apstākļos, skaidro Vīksna.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gāzes un citas ķīmiskās vielas, kas karadarbības laikā nonāk atmosfērā, ir papildinājums jau esošajām izplūdes gāzēm, kas nonākušas vidē cilvēkdarbības dēļ.

Kāds pētījums vēsta, ka Latvijā jauniešus satrauc klimata izmaiņas, taču, viņu ieskatā, skolā nepietiekami runā par šīm tēmām. Jauniešiem ir pozitīva attieksme pret videi draudzīgām tehnoloģijām un zaļo dzīvesveidu – 76% aptaujāto uzskata, ka šāda pieeja var palīdzēt novērst klimata pārmaiņas. Viņi arī tic, ka viņu ikdienas izvēlēm ir nozīme šo pārmaiņu mazināšanā.Liela daļa jauniešu norādīja, ka viņi ievēro zaļā dzīvesveida principus, piemēram, izvēlas dabai draudzīgus pārvietošanās veidus, šķiro atkritumus.

41% aptaujāto nepiekrīt vai drīzāk nepiekrīt, ka informācija par klimata izmaiņām skolā ir pietiekama. Tas norāda uz nepieciešamību izglītības iestādēs plašāk runāt par klimata izmaiņām un globālo sasilšanu, uzskata aptaujas autori.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.