Foto: Unsplash

Pastāv bažas, ka mākslīgais intelekts varētu būtiski ietekmēt darba tirgu, kaitēt miljonu veselībai un kļūt par dezinformācijas ieroci 38

Vadošo tehnoloģiju ekspertu grupa no visas pasaules ir brīdinājusi, ka mākslīgais intelekts ir jāuzskata par sabiedrības risku un jāpievieno tādai pašai kategorijai kā pandēmijas un kodolkari, vēsta “The Guardian“.

Reklāma
Reklāma
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

Paziņojumu, ko parakstījuši simtiem vadītāju un akadēmiķu, mākslīgā intelekta drošības centrs izdeva otrdien, pieaugot bažām par regulējumu un riskiem, ko šī tehnoloģija rada cilvēcei. “Māsklīgā intelekta riska mazināšanai ir jābūt globālai prioritātei līdzās citiem sabiedrības mēroga riskiem, piemēram, pandēmijām un kodolkaram,” teikts paziņojumā. Parakstītāju vidū bija “Google DeepMind”, “ChatGPT” izstrādātāja “OpenAI” un “Anthropic” vadītāji.

Pasaules līderi un nozares eksperti, tostarp “OpenAI” vadītāji, ir aicinājuši regulēt mākslīgo intelektu, jo pastāv eksistenciālas bažas, ka tas varētu būtiski ietekmēt darba tirgu, kaitēt miljonu veselībai un kļūt par ieroci dezinformācijai, diskriminācijai un manipulācijai.
CITI ŠOBRĪD LASA

Šomēnes vīrietis, kas dēvēts par mākslīgā intelekta krusttēvu – Džefrijs Hintons, kas arī parakstījis paziņojumu —, norādījis, ka vairs neizmantos “Google”, pamatojot lēmumu ar bažām par eksistenciālo risku.

Lai gan otrdien publicētais paziņojums nav pirmais, tas, iespējams, ir visietekmīgākais, ņemot vērā tā plašāko parakstītāju loku un galvenās bažas, uzskata Maikls Osborns, Oksfordas universitātes mašīnmācības profesors un “Mind” līdzdibinātājs. “Tas patiešām ir nozīmīgi, ka tik daudz cilvēku parakstījuši šo ziņojumu,” viņš teica.

“Tas liecina, ka starp mums, kas izmanto mākslīgo intelektu, eksistenciālie riski rada patiesas bažas.”

Aicinājumi ierobežot draudus seko “ChatGPT”, kas tika palaists novembrī, panākumiem. Valodas modeli plaši izmanto miljoniem cilvēku, un tas ir strauji progresējis.

Osborns sacīja: “Tā kā mēs līdz galam neizprotam mākslīgo intelektu, pastāv bažas, ka tam varētu būt sava veida konkurējoša loma uz planētas. Esam izstrādājuši invazīvu sugu, kurai varētu būt postošas loma mūsu kā sugas eksistencē.”
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.