Pie pieminekļa Pārdaugavā turpinās ziedu nolikšana

“Pēc Krievijas armijas ienākšanas ikviens ziedotājs tiks nošauts”: Latvijā tiek izsūtīti agresīvi draudi neļaut demontēt Uzvaras pieminekli 0

Šorīt, 13.maijā, portāla la.lv redakcija saņēmusi vēstuli no e-pasta adreses [email protected], kas parakstīta kā “Latvijas patrioti”. Tā lasāma divās valodās – krievu un angļu. Spriežot pēc citiem adresātiem, kas šo vēstuli saņēmuši, tā tikusi izsūtīta arī daudziem citiem Latvijas medijiem.

Reklāma
Reklāma

Vēstules oriģināls ir šāds:

Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
Lasīt citas ziņas
Foto: ekrānuzņēmums

Saturā vēstīts: “Latvijas Saeima pieņēmusi lēmumu par likumdošanas izmaiņām likumā, kas ļaus nojaukt Uzvaras pieminekli Rīgā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mēs, Latvijas pilsoņi, aicinām jūs nepalikt malā. Tā ir mūsu vēsture. Nav nevienas ģimenes, kas nebūtu cietusi Lielajā Tēvijas karā. Šīs sāpes ir mūsu sirdīs jau daudzās paaudzēs.

Nepieļausim šādu noziegumu pret mūsu atmiņām! Pateiksim izlēmīgu “NĒ” kara pieminekļa iznīcināšanai. Latvijas tauta ir vienota centienos saglabāt pagātni nākotnes vārdā.

Latvijas patrioti”.

Saeima pieņem likuma grozījumus, kas ļauj demontēt padomju pieminekli

Jau ziņots, ka Saeima vakardien, 12.maijā galīgajā lasījumā pieņēma Ārlietu komisijas virzītos likuma grozījumus, ar ko tiek atcelti juridiskie šķēršļi Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā padomju pieminekļa nojaukšanai.

Grozījumi pieņemti likumā “Par 1994.gada 30.aprīlī Maskavā parakstītajiem Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumiem”.

Likumā noteikts, ka tiek apturēta “Krievijas Federācijas valdības un Latvijas Republikas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību” 13.panta darbību. 13.pants līdz šim noteica, ka Latvija nodrošina memoriālo būvju saglabāšanu Latvijā.

13.panta darbība tiks apturēta no 2022.gada 16.maija līdz brīdim, kad Krievija izbeidz starptautisko tiesību pārkāpumus attiecībā uz Ukrainu, tajā skaitā izved savus bruņotos spēkus no Ukrainas teritorijas un pilnībā atjauno Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti atbilstoši starptautisko tiesību prasībām, un pilnībā atlīdzina Ukrainai par jau izdarītājiem starptautisko tiesību pārkāpumiem.

Reklāma
Reklāma

Kā ziņots, koalīcija vienojusies par atbalstu likuma grozījumiem, ar kuriem paredzēts atcelt juridiskos šķēršļus Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā pieminekļa nojaukšanai.

Kariņš atgādināja, ka jau iepriekš norādījis, ka nospiedošs sabiedrības vairākums ir pret šādu okupāciju slavinošo pieminekļu pastāvēšanu. “Nav jautājums “Vai?”, ir tikai jautājums, “Kad un kā?”,” akcentēja valdības vadītājs.

Ziņu aģentūra LETA jau rakstīja, ka pēdējā laikā saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā aktualizējies jautājums par Rīgā, Uzvaras parkā, esošo pieminekli un iespējām to demontēt.

Izplatās draudi latviešiem krievu valodā

Tikmēr socvietnē “Twitter” šodien, 13.maijā vairāki cilvēki arī raksta, ka notiek nemieru uzsaukumi krievu valodā. Tāpat tiek draudēts, ka Krievijas specdienesti piefiksējot ikvienu, kurš esot ziedojis naudu pieminekļa nojaukšanai. Tāpat tiek draudēts ar latviešu izsūtīšanu uz Sibīriju.

Piektdienas rītā pieminekļa nojaukšanai saziedoti 200 000 eiro

Tikmēr šodien, piektdien, 13.maijā, Pārdaugavā esošā padomju pieminekļa nojaukšanai ir saziedoti jau vairāk nekā 200 000 eiro, ko atvēlējuši vairāk nekā 13 700 ziedotāji.

Ziedojumu vākšana “Okupācijas pieminekļa” nojaukšanai portālā “Ziedot.lv” tika sākta trešdienas vakarā.

Ziedot “Okupācijas pieminekļa” nojaukšanai iespējams portālā “Ziedot.lv”, sekojot saitei “ziedot.lv/tautasgriba”.

Tāpat kā pret vairākām citām Latvijas tīmekļa lapās, arī pret “Ziedot.lv” Krievijas izcelsmes interneta huligāni vērsa izkliedētās pakalpojumatteices jeb DDoS uzbrukumus. Tie ir diezgan vienkārši un lēti, un ar tiem ir diezgan viegli tikt galā, bet to vienkāršuma dēļ jārēķinās, ka tie var būt ilgstoši. “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina atzinusi, ka pagaidām uzbrucēju sekmes ir minimālas.

LA.LV Aptauja

Vai Uzvaras piemineklis Pārdaugavā ir jānojauc?

SAISTĪTIE RAKSTI