Rīgas domes ēka Vecrīgā.
Rīgas domes ēka Vecrīgā.
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Pēc opozīcijas pieprasījuma sasaukta Rīgas domes ārkārtas sēde 0

Šodien plkst.12 sasaukta pēc Rīgas domes opozīcijas rosinātā ārkārtas sēde, kurās plānots lemt par Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieces Annas Vladovas (S) atstādināšanu un par Rīgas Brīvostas pārvaldes valdē strādājošo domnieku atsaukšanu no amatiem.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Pašlaik pašvaldībai ostā ir trīs pārstāvji – Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) un domnieki Mihails Kameņeckis (S) un Sandris Bergmanis (S).

Abi šie jautājumi patlaban ir iekļauti vienas sēdes darba kārtībā, lai gan opozicionāri bija rosinājuši sasaukt divas atsevišķas sēdes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā noskaidroja aģentūra LETA, opozīciju pārstāvošie domnieki patlaban vēl lemj, vai šajā sēdē piedalīties.

Šodien Rīgas domē plānota arī otra ārkārtas sēde, kurā jālemj par uzticības izteikšanu Rīgas mēram Burovam, taču tās norises laiks patlaban vēl nav izsludināts.

Uzticības balsojums Burovam Rīgas domē bija plānots jau ceturtdien, un mērs bija optimistisks, ka viņam izdosies savākt 32 balsis no “Gods kalpot Rīgai” (GKR), “Saskaņas”, “Rīgai” un Baibas Brokas, taču sēdi nācās atcelt, jo potenciālie koalīcijas partneri tomēr nespēja vienoties par sadarbības nosacījumiem.

“Rīgai” līderis Oskars Putniņš skaidroja, ka vienošanās nav panākta, jo, veidojot koalīcijas līgumu, dienas laikā parādījušies nesaprotami nosacījumi, kas paredzēja deputātu blokam “Rīgai!” uzticēt “smagākās” domes kapitālsabiedrības – “Rīgas satiksmi” un “Rīgas centrāltirgu”. “Sākotnēji bijām vienojušies par vienu jomu sadali, bet pēkšņi parādījās punkts, ka mums grib uzticēt arī Centrāltirgu. Ņemot vērā to, kas šajās abās kapitālsabiedrībās notiek, tas ir mazliet nekorekti, ka visu mēģina uzvelt mums,” sacīja Putniņš.

Savukārt GKR puse paziņoja, ka nav piekritusi vairākiem “Saskaņas” un deputātu bloka “Rīgai!” kopīgi radītā koalīcijas līguma nosacījumiem, tostarp “Saskaņas” vēlmei izveidot trešo vicemēra amatu un piedāvātajām izmaiņām kapitālsabiedrību pārraudzībā.

Reklāma
Reklāma

Kā izteicās Burovs, politika ir kompromisu māksla, tomēr katram kompromisam ir robežas un cena. Viņš apstiprināja, ka GKR ar “Saskaņu” un deputātu bloku “Rīgai!” sākotnēji bija vienojušies, ka vicemēra krēslu varētu ieņemt “Rīgai!” deputāts Druvis Kleins, vietu Rīgas brīvostas valdē – šī bloka pārstāvis Oskars Putniņš, bet Pilsētas attīstības komiteju vadītu – neatkarīgā deputāte Baiba Broka. Vienlaikus bijusi arī vienošanās, ka SIA “Rīgas satiksme” būtu Kleina pārziņā.

Tomēr vēlāk GKR saņēmusi koalīcijas līguma projektu, kuru parakstījuši 16 deputāti no frakcijas “Saskaņa”, trīs deputāti no deputātu bloka “Rīgai!” un Broka. GKR vien atlicis parakstīt līgumu un koalīcija būtu izveidota, tomēr politiskais spēks nav piekritis vairākiem līguma punktiem, kas saistīti ar trešā vicemēra krēsla izveidi un kapitālsabiedrību pārdali. Līguma projektā esot bijis norādīts, ka pēc domes budžeta pieņemšanas tiks izveidots trešais vicemēra krēsls konkrēti priekš deputāta Sandra Bergmaņa (S).

GKR uzskata, ka par trešo vicemēra amatu ir pāragri diskutēt, ņemot vērā, ka budžets vēl nav izskatīts un pieņemts. “Balsot par trešo vicemēru, neredzot budžetu, liekas stipri par agru,” skaidroja pilsētas mērs, kā arī piebilda, ka līgumā parādījās priekšlikums par kapitālsabiedrības SIA “Rīgas meži” nodošanu Kleina pārraudzībā, ja viņš tiktu ievēlēts vicemēra amatā.

Esošais “Rīgas mežu” pārraugs Burovs sacīja, ka tam GKR negrasās piekrist, jo uzņēmums vairākus gadus ir veiksmīgi strādājis un tas ilgstoši bija arī kādreizējā vicemēra Andra Amerika (GKR) paspārnē. “Rodas būtiski jautājumi par to “priekš kam” un “kāpēc to darīt”,” teica Burovs.

No partneru puses esot parādījušies arī citi GKR neatbalstāmi priekšlikumi, tāpēc partija, izvērtējot iepriekšminētās prasības, vēlāk sagatavojusi savu koalīcijas līguma piedāvājumu, kas paredz, ka pārrunas par trešā vicemēra amata izveidi sāktos pēc 2020.gada Rīgas budžeta pieņemšanas. Tāpat GKR piedāvāja vienoties par atbildības jomu sadalījumu tikai pēc 31.decembra, vienlaikus piekrītot, ka vicemēra Kleina pārziņā tiktu nodota SIA “Rīgas satiksme”.

Tikmēr Rīgas domes opozīcijas partijas iesniedza pieprasījumu sasaukt divas ārkārtas domes sēdes, kurās tiktu lemts par Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieces Annas Vladovas (S) atstādināšanu, kā arī par Rīgas Brīvostas pārvaldes valdē strādājošo domnieku atsaukšanu no amatiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.