“Olimpiskās spēles zināmā mērā ir svētki. Sportists grib parādīt labāko sniegumu un dara visu, lai izdotos, bet tu jūties īpašā stāvoklī, priviliģēts,” pēc debijas olimpiādes teic kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks.
“Olimpiskās spēles zināmā mērā ir svētki. Sportists grib parādīt labāko sniegumu un dara visu, lai izdotos, bet tu jūties īpašā stāvoklī, priviliģēts,” pēc debijas olimpiādes teic kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks.
Foto no K. Zvejnieka arhīva

“Šī ir īstā vieta, kur sportists jūtas kā mājās.” Ar pozitīvām sajūtām no Pekinas atgriežas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks 3

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

Iegūta pārliecība, ka var braukt ātri un progresēt – ar pozitīvām sajūtām no Pekinas atgriežas olimpisko spēļu debitants kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks.

Unikāla sajūta

Ar pirmo mēģinājumu, milzu slalomā izcīnot 26. vietu, Miks atkārtoja otro labāko Latvijas rezultātu kalnu slēpošanā olimpiskajās spēlēs, turklāt šī sasnieguma līdzautors ir viņa brālis Kristaps, kurš piedalījies trijās olimpiādēs. Slalomā Mikam izstāšanās jau drīz pēc starta.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Akcenti bija domāti citi, bet rezultāts ir diezgan labs un esmu apmierināts. Slalomā jūtos konkurētspējīgāks un varbūt tur arī slēpjas problēma, jo, līdzko sāc no sevis par daudz sagaidīt, tas ne pie kā laba nenoved. Sportistam vienmēr jābūt pārliecinātam par savām spējām, bet nevajag skriet notikumiem pa priekšu,” “Latvijas Avīzei” saka Miks Zvejnieks.

“Olimpiskajās spēlēs sajutu – šī ir īstā vieta, kur sportists jūtas kā mājās. Varēju pilnībā nodoties darbam un mērķim. To unikalitātes sajūtu katru dienu nenoķersi, ļoti pozitīvi.”

Miks sevi dēvē par mazliet mežonīgu slēpotāju, un tas pierādījās arī šoreiz – pirms milzu slaloma bija pamatīgs putenis, bet viņam tas netraucēja. Ja ir grūti apstākļi, mārupietis redz iespēju.

Pieredzes loma

Pirms olimpiskajām spēlēm daudz tika runāts, ka kovida apstākļu dēļ šīs būs pārsteigumu pilnas spēles. Kalnu slēpošanā pārsteigumi gan ir ikdiena, šoreiz lielākā sensācija, ka titulētā amerikāniete Mika­ela Šifrina izstājās visās trijās disciplīnās. Turpretim 41 gadu vecais francūzis Johans Klarī uzrakstīja vienu no lielākajiem šo spēļu stāstiem, kļūstot par vecāko olimpisko medaļnieku kalnu slēpošanas vēsturē.

“Pasaules labākie atlēti arī kļūdās un neiztur spriedzi. Pozitīvā puse, ka pieredze spēlē milzīgu lomu. Pasaules kausā par uzvaru cīnās gados jaunāki sportisti, bet šeit uzvarēja tie, kam noturīgākie nervi, kas spēj būt īstajā brīdī labākajā formā. Tā man ir laba ziņa, arī neesmu vairs jaunietis.

Jaunības maksimālisms ir atzīstama lieta, bet galvas esamība pareizajā vietā – tas ir svarīgi,” spriež Miks Zvejnieks.

Viņš uzskata – viss labākais vēl priekšā: “Jūtos ļoti sprigans, zinu, ka varu braukt ātri, un tas ir nozīmīgi. Sliktākais ir nonākt pie secinājuma, ka šis ir maksimums. Bet man ir iekšā un ir ambīcijas, apetīte aug ēdot.

Lielvalstīs mēdz uzskatīt, ka 26 gados jau esi savu potenciālu izsmēlis, un šī mašinērija viņiem reizēm nenāk par labu. Mazajām valstīm tā ir priekšrocība, katram sportistam ir iespēja pievērst lielāku uzmanību.”

Reklāma
Reklāma

Šobrīd gan Miks vēl neskatās nākamo olimpisko spēļu virzienā. Kristaps Zvejnieks 26 gadu vecumā noslēdza karjeru, un tas nebija motivācijas trūkuma dēļ, bet gan saistīts ar finansiālo aspektu. Miks atzīst, ka arī viņam šis nākotnē būs liels jautājums, un pateicas cilvēkiem, kas bijuši kopā un ceļā uz Pekinu snieguši gan morālu, gan finansiālu atbalstu.

Sezonas budžets šoreiz paliek neatklāts, taču skaidrs – jo lielāki mērķi, jo vairāk izmaksā process. Luksusa hoteļos nekad nedzīvojot un vienmēr skatoties, kur var ietaupīt.

No septembra līdz martam, aprīlim dzīve pārsvarā rit ārzemēs, ģeogrāfija plaša – no Skandināvijas ziemeļiem līdz Itālijai. Daudz jāpārvietojas ar auto, bet ziemā pārsvarā ir lidošana, lai uz sacensībām neierastos ar tukšām baterijām pēc daudzām spēkratā pavadītām stundām.

Ar brāļa atbalstu

Kalnu slēpošanā joprojām ir visa Zvejnieku ģimene. Kristaps strādā ar jaunajiem kalnu slēpotājiem un ir arī sporta psihologs, Dāvis savus mērķus nolicis otrajā plānā un vairāk palīdz citiem, tostarp šosezon bijis liels atbalsts Mikam slēpju gatavošanā.

“Kristapam šāda cilvēka blakus nebija, tas ir nenormāls atsvars, ja kāds parūpējas par inventāru un palīdz uz kalna. Tā bija liela atslēga,” pateicas Miks.

Pastarītis Jurģis, kuram 16 gadi, esot vēl ambiciozāks nekā brāļi šajā vecumā, taču viņam ir ne tikai sports, esot arī talantīgs mūziķis un aktieris.

Miks ikdienā pārstāv starptautisku komandu, kurā sapulcināti sportisti no valstīm ar ne tik lielām slēpošanas tradīcijām, ir arī tādi, kas izkrituši no lielvalstu izlasēm.

“Visi cīnāmies par vietu zem saules. Mans treneris ir itālis Patriks Reners, kurš savulaik bija otrais treneris Kristapam. Esam vienaudži, fiziskās sagatavotības trenere Linda Ozola ir divus gadus vecāka. Esmu trāpījis jauniešu bariņā, kur visiem ir enerģija, ambīcijas, respekts,” tā Miks Zvejnieks.

Vizītkarte. Miks Zvejnieks

* Dzimis 1995. gada 8. martā

* Kalnu slēpotājs

* Pekinas olimpiskajās spēlēs – 26. vieta milzu slalomā; slalomā nefinišēja

* Pasaules čempionātos labākais rezultāts 38. vieta slalomā (2019)

* Jaunatnes olimpiskajās spēlēs (2012) – 13. vieta slalomā un milzu slalomā

* Bakalaura grāds tiesību zinātnēs biznesa augstskolā “Turība”; sporta treneris

* Mamma Jana Zvejniece bijusi kalnu slēpotāja, vecākais brālis Kristaps piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, slēpošanā arī jaunākie brāļi Dāvis (23) un Jurģis (16).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.