Foto – Ivars Bušmanis un publicitātes foto

Ulmaņlaiku krejotava pārtop par omulīgu viesu namu. Ciemos Pūteļkrogā 4

Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, netālu no robežas ar Tērvetes novadu, pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados celto krejotavu, kurā tās agrākie īpašnieki no vietējo zemnieku nodotā piena savulaik taisīja krējumu, biezpienu un sieru, jelgavnieku ģimene – Rita un Sergejs Bobkovi – pārbūvējuši par labiekārtotu viesu namu.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Lasīt citas ziņas

Pārbūvētais nams, ko tagad sauc par Pūteļkrogu, gan nemaz neatgādina parastu dzertuvi. Pašlaik te var paēst sātīgas pusdienas, nomazgāties pirtī, pārnakšņot labiekārtotās naktsmītnēs, atrast piemērotu telpu lietišķām sarunām un vietu atpūtai. Patīkami, ka jaunie saimnieki gādājuši par celtnes vēstures saglabāšanu. Rita Bobkova gan atsevišķā albumā, gan uzņēmuma mājas lapā saglabājusi Pūteļu krejotavas darbinieku fotoattēlus. Tos viņai uzdāvināja krejotavas kādreizējā, padomju laikā represētā īpašnieka meitas.

Ēkas pirmajā stāvā tagad iekārtots restorāns, kurā vienlaikus var uzņemt ap 30 apmeklētāju, vēl 70 vietas ir divās atsevišķās zālēs, kur var rīkot svinības, lietišķas sanāksmes un citus pasākumus. Savukārt otrajā stāvā ir 28 labiekārtotas naktsmītnes divām līdz trijām personām. Pavisam namā var uzņemt ap 120 viesu. Par viesu uzņemšanu gādā aptuveni 10 līdz 12 darbinieku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Laika zoba sagrauztās ēkas atjaunošanā un viesu nama izveidošanā uzņēmīgā jelgavnieku ģimene ieguldījusi ap 200 000 eiro. “Tādas naudas mums pašiem, protams, nebija, tāpēc ieceres īstenošanai bankā ņēmām aizdevumu, kurš vēl pilnīgi nav atmaksāts,” stāsta Rita. “Bet, tā kā līdz šim esam strādājuši sekmīgi, ceru, ka veiksme nepametīs mūs arī turpmāk. Kopš 2008. gada, kad viesu namu atvērām, mums pastāvīgi ir daudz apmeklētāju. Uz Pūteļiem brauc pusdienot pat no Dobeles, turklāt ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī tur strādājošie dāņi un citi ārzemnieki. Pēdējoreiz mūs apmeklēja divas ceļotāju grupas no Itālijas un Grieķijas. Labākā atzinība uzņēmumam un gandarījums mums ir tas, ka ļaudis, kuri reiz pusdienojuši vai nakšņojuši “Pūteļkrogā”, atgriežas vēlreiz. No viņiem esam saņēmuši gan mutiskas, gan rakstiskas pateicības. Pēdējoreiz saņēmām kartīti ar pateicību no kādas ģimenes, kas šeit viesojās no Brazīlijas.”

Gada pirmie divi mēneši parasti gan mēdzot būt mazliet tukšāki, bet pārējā laikā telpas ir uz izķeršanu, tāpēc svinībām vai kādiem lietišķiem pasākumiem tās jāpiesaka jau vairākus mēnešus iepriekš. “Lielā pieprasījuma dēļ pašlaik arvien vairāk izjūtam telpu trūkumu, tāpēc nākotnē domājam paplašināties, izbūvējot papildu naktsmītnes, kā arī terasi viesu uzņemšanai ārā,” skaidro Rita.

Sevišķi daudz viesu mēdzot būt rudeņos, kad ļaudis brauc apskatīt netālo Tērvetes dabas parku, pa ceļam iegriežoties arī “Pūteļkrogā”. Kaut arī “Pūteļkrogs” ir ceļmalā un garām brauc visādi ļaudis, nama saimniece atzīst, ka apmeklētāji ir pieklājīgi, neviens traukus neplēš un izlietnes nelauž. Saimniecei aizbraucot darba darīšanās, daži pastāvīgie apmeklētāji pat atstājot rakstisku atskaiti par apēsto un naudu.


Rita Bobkova saka, ka, sākot uzņēmējdarbību, jutusies drošāk nekā citi iesācēji. “Mani vairs nevar tik viegli apvest ap stūri, tāpēc ka esmu ieguvusi ekonomistes un biznesa vadības izglītību un agrāk strādājusi par personāla vadītāju uzņēmuma “Lattelecom”, vēlāk Dānijas uzņēmuma Dinex” Latvijas filiālē. Bet ne mirkli neesmu nožēlojusi, ka pametu labi apmaksātu darbu pilsētā, pievērsdamās uzņēmējdarbībai laukos. Ar savu izvēli esmu ļoti apmierināta.”

“Vai atliek laika pašu dzīvei vai arī esat nogrimuši savā biznesā līdz ausīm?” jautāju Ritai. Viņa atbild, ka, kaut arī pieprasījums un darba slodze uzņēmumā ir liela, tā gluži nav, ka kaut kam citam nemaz neatliek laika.

Ritas dzīvesbiedrs Sergejs ir Jelgavā pazīstamā akadēmiskās airēšanas kluba “Zemgale” vadītājs un Latvijas kanoe airētāju izlases treneris. Rita savulaik aizrāvusies ar vieglatlētiku, bet tagad brīvajā laikā spēlē tenisu. Sergejs stāsta, ka 2006. gadā Pūteļus nopirkuši nejauši. “Tolaik pastāvīgi dzīvojām Jelgavā un nekādu biznesa plānu mums vēl nebija. Ēku, no kuras patiesībā bija saglabājušies tikai vecie ķieģeļu mūri, ievērojām, reiz vasarā no Jelgavas braucot uz Pūteļu karjeriem peldēties. Papildinot Sergeja teikto, Rita Bobkova atzīst, ka viņas sapnis vienmēr bijis gatavot ēdienus. “Kad nopirkām šo ēku – patiesībā to, kas no tās vēl bija palicis pāri, vīrs man teica, ka nu es varēšot sevi apliecināt. To es tagad diendienā daru,” smaidot piebilst viņa.

Pūteļu saimniecei vaicāju, ar ko viņas viesu nams spēj pievilināt un ar ko varbūt atšķiras no citiem, kādu citur Latvijā ir pulka. “Mēs cenšamies piedāvāt apmeklētājiem garšīgas pusdienas, uzsvaru liekot uz latviešu nacionālo virtuvi. Un arī cenas nemēdz būt viszemākās, jo spiežam uz kvalitāti. Mēs nestrādājam kā bistro, kur nereti ēdienus sagatavo iepriekš, pēc tam atsilda mikroviļņu krāsniņās, kurās tie zaudē garšu un smaržu. Mēs gatavojam tos tikai pēc pieprasījuma. Esam iekopuši arī piemājas sakņu dārzu, kur audzējam burkānus, sīpolus, dažādus garšaugus, piparmētras mūsu viesu galdam. Pieļauju, ka pašlaik palīdz arī konkurences trūkums – tuvākajā apkārtnē esam vienīgais uzņēmums, kurš piedāvā maltītes un naktsmītnes.”

Jelgavas novada pašvaldībā saka, ka no vienkārša ceļmalas krodziņa Ritas Bobkovas uzņēmums izaudzis līdz laba līmeņa ēdinātājam un prasmīgam apkalpotājam viesu uzņemšanā. Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone atzīst, ka novadā nav pārāk daudz kafejnīcu un viesu namu, kur tūristi vai vietējie iedzīvotāji, kuri brauc atpūsties vai darba darīšanās, var piestāt, lai ieturētu maltīti. Piemēram, no Jelgavas uz Elejas pusi braucot, ceļmalā neesot neviena krodziņa, kur pusdienot. Tāpat šāda piedāvājuma nav arī ceļā uz Līvbērzi vai Glūdu.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Protams, piedāvājumu nosaka pieprasījums. Bet jāņem vērā, ka pietiekami tuvu ir Jelgava ar saviem pakalpojumiem. Tāpat Jelgavas novadā ir plaši lauki, līdz ar to ceļotāji vairāk brauc cauri, nevis kādā vietā uzkavējas ilgāku laiku. Tas arī ir zināms šķērslis uzņēmējam noteikt pieprasījumu tik mainīgam pakalpojumam kā ēdināšanas joma. Tāpēc patiešām varam būt gandarīti par katru uzņēmēju, kurš to piedāvā un kurš spējis izdzīvot un apliecināt sevi,” skaidro viņa.

Ik gadu Jelgavas novada pašvaldība rīko konkursu “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva”, kura ietvaros vērtē veiksmīgākos pakalpojumu sniedzējus, tostarp jaunos uzņēmumus, mājražotājus, ģimenes uzņēmumus un citus, kurus pēc tam vērtē pašvaldībā izveidota žūrijas komisija. Pagājušajā gadā par Gada ēdinātāju Jelgavas novadā nosaukts “Pūteļkrogs” un tās īpašniece Rita Bobkova.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Lasīt citas ziņas
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Sinoptiķi prognozē, ka pirmdien laika apstākļi sasniegs nepieredzētus rekordus
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Dana Bjorka: “Manu 70 gadus veco mammu pierunāja nedoties pensijā, jo trūkst skolotāju!”
Viņa būtība bija cīņa par brīvu Latviju! Vilnis Zaļkalns Zviedrijā
21:42
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
21:39
Arheologu sensacionālais atklājums – romiešu templis Nīderlandē
20:54
VIDEO. TV personība Baiba Sipeniece-Gavare: “Andrejs Ēķis ir mans liktenīgais vīrietis!”
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Siguldā, Gaujas pludmalē pazudusi piecus gadus veca meitenīte. Policija lūdz palīdzību!
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
“Itālijā vīns par diviem eiro, mēs varam tikai sapņot!”: Danusēvičs atklāj, kā veselības ministrija cenšas izskaust dzeršanu Latvijā
Balts kaķis – veiksme, melns kaķis – nelaime? Mīti un patiesība par kaķu kažoka krāsām un tā spējām
Džo Baidens: Putins cerēja, ka NATO un G7 kaut kādā veidā sadalīsies, bet tas nenotiks
Uzņēmuma “Sport Revolution” ražotos trenažierus izvēlas gan slaveni hokejisti, gan puikas, kuri sapņo par lielo sportu
Nākošnedēļ tveice turpinās pieņemties spēkā, dažviet gaidāma krusa un vētra
Sinoptiķi izsludina brīdinājumu par laika apstākļiem Latvijā
Anna Dovbiša: Sievietēm – mazākas algas. Vai arī mazākas pensijas?
“Krievi var ierasties jebkurā laikā, nogalināt mūs gultās” Polijas Suvalkos valda satraukums
FOTO. Norvēģija sēro par naktī notikušo traģēdiju un paaugstina terorisma draudu līmeni līdz augstākajam
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs