LETA

Ražotāji pieļauj protestus pret elektrības nodokli, vedot uz Rīgu vircas mucas 0

Šodien Ministru kabinetā dotā zaļā gaisma subsidētās elektroenerģijas nodokļa ieviešanai raisījusi dažādu nozaru neapmierinātību. Mazie elektrības ražotāji neizslēdz protestu rīkošanu un vēršanos tiesā.

Reklāma
Reklāma

 

Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu 142
Lasīt citas ziņas

Latvijas Atjaunojamo energoresursu federācijas pārstāvis Edgars Vīgants šodien valdības sēdē paudis, ka ar šo nodokli tiks sodīta viena nozare par to, ka šīs valdības priekšgājēji pieņēmuši ne visai pārdomātus lēmumus. Viņaprāt, trīs mēnešu laikā ieviest jaunu nodokli 10% apmērā nozīmētu būtisku triecienu atjaunojamo energoresursu ražošanai, vēsta LETA.

Ministru kabineta sēdē iebildes pret jauno nodokli pauda arī cūku audzētāji, kas ražo elektroenerģiju no mēsliem. Cūkkopji sacīja, ka subsidētās elektrības nodoklis nozīmēs kārtējos zaudējumus nozarei, un rosināja atbalstīt Zemkopības ministrijas pazemināto nodokļa likmi 5% tiem ražotājiem, kas ražošanas procesā iegūto siltumu izmanto savā saimniecībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vīgants norādījis, ka mazie elektroenerģijas ražotāji sola cīnīties pret nodokli dažādos veidos. Viņi plānojuši savas intereses aizstāvēt Saeimā, bet, ja arī tur nelems par labu nozarei, viņi varētu vērsties tiesā. Tiek pieļauti arī protesti, piemēram, cūku audzētāji varētu protesta akcijā Rīgā ierasties ar vircas mucām, LETA pieļāvis Vīgants.

Savukārt par nodokli iestājās būvmateriālu ražotāji, kas vēlas izbēgt no obligātā iepirkuma komponentes pieauguma un ražošanas izmaksu kāpuma.

Jau vēstīts, ka valdības šodien atbalstītie likuma grozījumi paredz no 2014.gada 1.janvāra ieviest subsidētās enerģijas nodokli. Nodoklim piedāvātas trīs likmes – 15% dabasgāzes stacijām, 10% – atjaunojamo energoresursu stacijām, bet 5% stacijām, kas nodrošina ar siltumenerģiju centralizētās sistēmas un kuru subsidētās enerģijas nodokļa likmei ir tieša ietekme uz siltumenerģijas gala tarifu lietotājam.

Paredzams, ka laika posmā no 2014.gada līdz 2017.gadam subsidētās enerģijas nodokļa iemaksas budžetā būs 105,6 miljoni latu jeb 150,3 miljoni eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.