Publicitātes foto

Stabili aug pasaules telekomunikāciju tehnikas tirgus 0

Autors: Haralds Teiermanis

Kā liecina neatkarīgo pētnieku “Dell’Oro Group” ilgtermiņa pētījumi par globālo telekomunikāciju tirgu, pandēmijas gados, tehnoloģiju korporācijas, kuras ražo bāzes iekārtas telekomunikāciju uzņēmumiem spējušas vairot savus ieņēmumus un 2022.gadā tiek sagaidīts pat 100 miljardu ieņēmumu kopapjoms. Tas ir par veseliem desmit miljardiem vairāk, nekā 2020.gadā un vistiešākajā veidā saistīts ar jaunā telekomunikāciju standarta 5G ieviešanu dzīvē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šo 5 vārdu īpašnieki liek sievietēm justies kā septītajās debesīs
Kokteilis
FOTO. Horvātijas pārstāvis patīkami pārsteidz pasauli, atklājot savu Eirovīzijas favorītdziesmu
Kokteilis
FOTO. Skolas direktors sašutis par Eirovīzijas “dibenu” vērtībām: “Ja Dons būtu skūpstījis kādu vai laizījis grīdu, tad noteikti ierakstītos standartā” 159
Lasīt citas ziņas

2022.gadu Huawei sācis ar apskaužamiem rezultātiem – neatkarīgo pētnieku, kompānijas “Fierce Wireless” apkopojums par situāciju telekomunikāciju iekārtu tirgū, liecina, ka gandrīz 29 procentu no visiem pasaules telekomunikāciju iekārtu ražotāju ieņēmumiem ir Huawei guvums. Nākamajās pozīcijās ir korporācijas Nokia un Ericsson ar apmēram 15 procentiem ieņēmumu no kopējā pasaules tirgus.

Viena no pasaules lielākajām iespējām ir tieši ražošanas uzņēmumu aprīkošana ar dažāda veida  telekomunikāciju rīkiem, lai efektivizētu ražotņu darbu, lai taupītu energoresursus un plānotu iespējami labāko industriālo noliktavu darbību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vairāk nekā desmit gadu garumā pasaulē, lielajos ražošanas uzņēmumos komplektējošo daļu lielizmēra kravu kustība pašu rūpnīcu ēkās notiek ar robotizētu transporta “palešu” atbalstu. Arvien mazāk iekšējā loģistikā iesaistīts cilvēkspēks un arvien vairāk – plānotspēks, kur transporta roboti uz saviem pleciem pārvieto smagas detaļas. 5G industriālais pielietojums ļauj īstenot “daudzrobotu sadarbīgspējīgo koptransportēšanu”(multi robot cooperative transportation).

Publicitātes foto

Līdz nesenam laikam šo transportēšanas procesu vadīja un kontrolēja iekšējie ražotņu wi-fi tīkli un robotiem bija iespējams virzīties vien par iepriekš programmētu un strikti noteiktu nemainīgu maršrutu. Ar 5G un sadarbspējīgu sensoru esamību transporta robotos, iespējama divu, trīs un pat četru transporta robotu (tie ir ļoti līdzīgi mums mājsaimniecībās zināmajiem robotputekļsūcējiem, tikai daudz lielāki un robustāki, spējot nest daudzas tonnas smagu kravu), sinhrona kustība, efektīvākajā maršrutā, droši apbraucot šķēršļus.

Šādu tehnoloģiju lietojums palīdz mazināt arī darba vietās gūto traumu īpatsvaru.

Jau patlaban dažādu ražotāju automatizētie DSK (daudzrobotu sadarbīgspējīgo koptransportēšanu atbalstoši) roboti uzņēmumu 5G tīklos strādā Binižangā (Binijang Green Expo Park), savās rūpnīcās Tallinā, Igaunijā un Teksasā, ASV, līdzīgas procedūras ieviesis Ericsson, līdzīgas tehnoloģijas attīsta un pilnveido Nokia, ražotnē Oulu, Somijā.

5G industriālais pielietojums izplešas tādās ražošanas uzņēmumos kritiski svarīgās procedūrās kā kvalitātes kontrolē un iekšējā loģistikā. Pasaulē izplatību gūst 5G atbalstīti risinājumi, kur augstas izšķirtspējas videokameras, gatavo produkta sastāvdaļu, pašu produktu un visbeidzot tā iepakojumu spēj analizēt, izmantojot mākslīgā intelekta atbalstu, produkcijas datu bāzi mākonī un gandrīz momentāni atklāt jebkuras, pat nelielas novirzes no “zelta standarta” – iepriekš noteiktā ideālā produkta vai atsevišķā izstrādājuma.

Reklāma
Reklāma

Lai gan arī Latvijā industriālajos parkos un ražotnēs sasniegts izcils darba organizācijas līmenis, lielai daļai lasītāju šāda 5G pārvaldīta robotu sistēmu darbība joprojām varētu šķist kā kaut kas zinātniskās fantastikas stāstos vairāk iederīgs un no realitātes atrauts.

Publicitātes foto

Pavisam nesen Huawei partnerība 5G un industriālajās tehnoloģijās izcili tika atainota ar kādu piemēru no “Goldcard Smart Group”. Šis uzņēmums ir komunālsaimniecības pakalpojumu sniedzējs, kas nodrošina kompleksu elektrības piegāžu, ūdens, apkures un atkritumsaimniecības darbību.

Nenoliedzami – sakārtota un perfekti funkcionējoša komunālā dienesta darbība ir milzīga vērtība modernā ikdienā. Gan pirms pandēmijas, gan šobrīd, gan arī nākotnē – cilvēkiem svarīgi saņemt civilizācijas elementārās ērtības ar šā gadsimta tehnoloģiju atbalstu un pārvaldību.

Goldcard ar Huawei palīdzību pārvalda mājokļa iemītnieku labsajūtu un vada komunālā dienesta darbību it visā, sākot no optimālām temperatūrām koplietošanas telpās, drošam apkaimju apgaismojumam, atkritumsaimniecības maršrutiem, kas ir ne vien efektīvi, bet minimāli traucē konkrēto apkaimju iedzīvotāju darbīgo ikdienu.

Huawei tehnoloģiju atbalsts palīdzējis uzņēmumam taupīt darbinieku laiku, veicot regulāro mērījumu nolasīšanu un rēķinu par pakalpojumu ģenerē sistēmas, kas sazinās ar virkni mājoklī esošo sensoru. Mākslīgais intelekts palīdz risināt jau 50% no klientu vajadzību (nelielie remonti, jautājumi par pakalpojumiem tiek risināti un deleģēti tālākai izpildei ar robotizētu rīku palīdzību).

Pateicoties dažādajās sistēmās izvietotajiem sensoriem, uzņēmums saņem informāciju par veicamajām tehniskajām apkopēm un tas ļāvis Goldcard mazināt remontdarbu laiku un reakciju uz iespējamām nestandarta situācijām par trešdaļu no kādreiz ierastā. Savukārt sistēmu drošība un kopējā reakcija uz iespējamiem iekārtu darbības traucējumiem un apdraudējumiem mazināta uz pusi, faktiski gandrīz acumirklī ļaujot novērst bojājumus centralizēti un no attālināti izvietota Goldcard drošības vadības centra.

5G un lietu interneta sazobe pierāda savu efektivitāti un jaunā telekomunikāciju standarta arhitekti, cilvēki, kas plānoja kādai vajadzētu būt 5G noderībai un efektivitātei, var lepoties ar savu veikumu. Ar katru dienu vairāk uzņēmumi izvēlas pielietot savu klientu ērtībai jaunas dimensijas pakalpojumu risinājumus.