“Tā ir laba iniciatīva, bet…” Rajevs vērtē igauņu ideju uz Baltijas austrumu robežas izveidot dronu mūri 35

“Tā ir laba iniciatīva, bet es nestādos priekšā, kā to iniciatīvu īstenot dzīvē šobrīd ar tiem resursiem, kas ir Baltijas valstu rīcībā,” tā TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” sacīja NBS rezerves pulkvedis un 14.Saeimas deputāts (frakcijām nepiederošs) Igors Rajevs, komentējot aktuālo ziņu par to, ka Igaunija aicina Baltijas valstis izveidot aizsardzības spējas jeb “dronu mūri” bezpilota lidaparātu atklāšanai un notriekšanai uz robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, kā arī ap lielākajām reģiona pilsētām.

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

“Tam ir vajadzīgs būtiski lielāks finansējums un jauni tehnoloģiski risinājumi, kurus tad izmantot, lai to reāli panāktu. Ja mēs reāli gribam notriekt jebkuru dronu, kas lido pie mūsu robežas vai pāri robežai, piedodiet, tad mums visur ir jāstāv pretgaisa aizsardzības sistēmām, kuras ir spējīgas triekt nost dronus, tajā skaitā maza izmēra un ar atstarojošu virsmu,” sacīja Rajevs.

Pēc NBS rezerves pulkveža domām, varbūt Izraēla uz savas robežas varētu kaut ko tādu īstenot, ko iecerējusi Igaunija. “Lai to reāli panāktu uz Baltijas valstu robežas, nu… Iniciatīva ir pareiza, virziens ir pareizs, domāt par to vajag, bet tas nebūs izdarāms ne rīt, ne parīt, ne nākošajā gadā,” pārliecināts ir NBS rezerves pulkvedis Rajevs, komentējot TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” igauņu ieceri izvedot uz austrumu robežas tā saukto “dronu mūri”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Igaunija aicina Baltijas valstis izveidot aizsardzības spējas bezpilota lidaparātu atklāšanai un notriekšanai uz robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, kā arī ap lielākajām reģiona pilsētām, tā ziņoja LETA 24.maijā.

Tādu plānu Igaunijas iekšlietu ministrs Lauri Lēnemetss un Policijas un robežsardzes departamenta ģenerāldirektora vietnieks Veiko Kommusārs prezentēja kaimiņvalstu ministriem divu dienu vizītes Latvijā laikā.Lēnemetss paziņoja, ka ministriem prezentētajā plānā ir aicinājums visu reģiona austrumu robežu aprīkot ar tehnoloģijām, kas spēj atklāt un notriekt bezpilota lidaparātus. Tādas tehnoloģijas vajadzētu ieviest arī ap lielākajām pilsētām.

“Tāda mēroga pasākums ir unikāls. Dronu novērošanas un pretdronu spējas ir ļoti svarīgas gan atturēšanas, gan mūsu austrumu kaimiņa ietekmes aktivitāšu novēršanai,” uzsvēra ministrs.Igaunijas iekšlietu ministrs sacīja, ka diemžēl mums arvien vairāk jābūt gataviem situācijām, kad Krievija mēģinās traucēt ikdienas dzīvi, izmantojot dronus, jo fiziski piekļūt Igaunijas teritorijai kļūst arvien grūtāk.

“Kā mēs redzam Ukrainas gadījumā, starp pretiniekiem notiek nepārtraukta tehnoloģiju attīstības sacensība, un karadarbībā pastāvīgi tiek atrasti jauni veidi, kā izmantot dronus. Tas pats attiecas arī uz dažādiem privātpersonām pieejamiem droniem. Tas, kurš būs kaut soli priekšā pretiniekam, gūs panākumus, taču šo pārsvaru var mērīt dienās, jo katram pasākumam ļoti ātri tiks atrasts pretpasākums, un cikls atkārtosies,” viņš klāstīja, piebilstot, ka pat vismazākie droni jau ir sevi pierādījuši kā izlūkošanas un uzbrukuma ieroči.

Igaunijas iekšlietu ministrs ir Rīgā, lai piedalītos Baltijas valstu, Polijas, Somijas, Norvēģijas un Ukrainas iekšlietu ministru sanāksmē, kuras mērķis ir paplašināt sadarbību saistībā ar pašreizējo drošības situāciju Eiropā. Tikšanās laikā galvenā uzmanība tiek pievērsta drošības situācijai reģionā, arī robežu drošībai un civilajai aizsardzībai.

Reklāma
Reklāma

“Krievija un Baltkrievija turpinās darīt visu iespējamo, lai izjauktu savu kaimiņvalstu iekšējo drošību, un mūsu pienākums ir kopīgi pret to stāties pretī. Savlaicīgi un samērīgi,” sacīja Lēnemets.

Ministri vienojās, ka valstis nekavējoties palīdzēs viena otrai migrācijas uzbrukuma vai citu hibrīduzbrukumu gadījumā gan ar tehnoloģijām, gan ar personālu.Turklāt ministri vēlreiz apstiprināja savu pastāvīgo atbalstu Ukrainai un atzina, ka ir jāuzlabo arī reģiona civilās aizsardzības spējas, piemēram, patvertnes, operatīvā nepārtrauktība un starptautiskā sadarbība civilās aizsardzības jomā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.