Foto – Shutterstock

Tabaka, kaņepes un magones dārzā. Vai drīkst audzēt? 0

Mans paziņa dārzā audzē tabaku un rudenī to novāc, lapas žāvē un gatavo no tām cigaretes. Nevienam nepārdod, izmanto tikai savām vajadzībām. Vai tā drīkst darīt? BIRUTA ILŪKSTES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Vai savām vajadzībām drīkst dārzā audzēt kaņepes un magones? Vai pēkšņi kāds neuzliks sodu? JĀNIS Z. SALDUS NOVADĀ

Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības departamenta Augkopības nodaļas vecākais referents Adris Bumbuls skaidro, ka Latvijā nav aizliegts audzēt tabaku pašpatēriņam un arī komerciāliem mērķiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cita lieta – kaņepes un magones. Saskaņā ar likuma “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” 6. panta pirmo daļu Latvijā ir aizliegts audzēt miega magones (Papaver somniferum) un Indijas kaņepes (Cannabis sativa subsp. indica).

Lauksaimnieciski vai citādi izmantojamās zemēs to īpašniekam vai nomniekam ir pienākums iznīcināt tur augošās miega magones. Latvijā ir atrodamas četras magoņu sugas, bet miega magones būtiski atšķiras – tām vainaglapas ir baltas, gaiši violetas līdz sārti violetas, bet pie pamata ir tumši violets krāsojums. Dekoratīvās magones dārzos audzēt nav aizliegts.

Tostarp likuma 6. panta otrajā daļā teikts, ka šķiedras un sēklu ieguvei, kā arī dārzkopības mērķiem atļauts audzēt sējas kaņepes (Cannabis sativa subsp. sativa). To sējumus ierīko tikai atklātā laukā (nedrīkst audzēt telpās un segtajās platībās – siltumnīcās vai zem plēves). Tātad dārzos atļauts audzēt tikai sējas kaņepes. Ja tiek audzētas miega magones vai Indijas kaņepes, audzētāju var saukt pie kriminālatbildības. Krimināllikuma 256. pants paredz:

1) par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu;

2) par sēšanu vai audzēšanu lielās platībās vai ja to izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

SVARĪGI!

Par miega magoņu, Indijas kaņepju un kokaīnkrūmu audzēšanu Latvijā draud kriminālatbildība. Šos augus nedrīkst arī importēt vai eksportēt, izplatīt, reklamēt, transportēt, glabāt un nodot par atlīdzību vai bez tās, kā arī iegādāties vai lietot.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.