Kalvis Vītoliņš.
Kalvis Vītoliņš.
Foto: LETA

Vai Gaujā un citās upēs vajadzētu vispār aizliegt peldēties? 0

Ne tikai beidzamo dienu notikumu kontekstā, kad visa Latvija, šķiet, turēja īkšķus, lai Siguldā pazudušo piecgadīgo meitenīti izdotos atrast sveiku un veselu, bet arī kopumā ir cilvēki, kuri uzskata, ka Gaujā un upēs vispār būtu jāaizliedz peldēties, izņemot speciāli tam iekārtotas vietas. Par to saruna raisījās arī TV24 “Preses klubā”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Kalvis Vītoliņš jurists, biznesa konsultants: “Man liekas, ka mums vispār ir tik daudz aizliegtā, ka katru reizi, kad kaut ko gribas ierobežot, tad jādomā, ko palaist vaļā, jo tad ir vismaz tas līdzsvars.”

Pretējā gadījumā mēs dzīvosim valstī, kurā tik daudz kas ir aizliegts, ka gribas pašiem braukt prom no šejienes.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es esmu mācījis arī svešiem bērniem peldēt, un man ir prieks, ka daudziem ir izdevies iemācīt. No kaut kāda vecuma ir kaut cik droši, jo tu zini, ka viņš vismaz kaut cik prot peldēt,” saka K.Vītoliņš.

Viņš arī atklāj pats savu pieredzi: “Es esmu pats slīcis, vairāk gan ar visādiem ūdenslīdēju aparātiem, kad beidzas gaiss dziļumā. Tas, ka esi kaut kam tādam gājis cauri, ļauj cerēt, ka var izdzīvot.”

Reiz esot gadījies ārvalstu ceļojuma laikā piedzīvot plosta apgāšanos, kad K.Vītoliņš esot centies visu glābt, bet sākotnēji pat nepamanījis, ka vienīgais, kurš ir apakšā, ir viņa sieva, kurai bijis jāglābjas pašai.

Bet kopumā viņš rosina pašiem būt atbildīgiem un izvērtēt drošību, ņemot vērā arī, ka, piemēram, vecmāmiņa, kura bērnam dodas līdzi uz pludmali, visticamāk, nemaz arī nevarēs izglābt, ja arī bērnam kaut kas notiks.

Daloties ar savas ģimenes pieredzi, jurists atklāj, ka savulaik, dzīvojot netālu no pludmales, kaimiņiem bijusi savstarpēja vienošanās – katru reizi, kad kāds bērns dodas peldēties, līdzi ir vismaz viens pieaugušais.