Foto – Shutterstock

Vai mikrouzņēmumu darbinieki saņems valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus? 0

Viens no portāla Veselam.lv lasītājiem interesējas, vai mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji saņems valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus. Mikrouzņēmumu nodokļa likuma 8. pants par mikrouzņēmumu nodokļu sadales kārtību taču teikts: ” Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs – fiziskās persona, kas reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs,- valsts budžetā iemaksātā mikrouzņēmumu nodokļa ieņēmumus Valsts kase sadala šādi: 80 procentus ieskaita valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā; 20 procentus – iedzīvotāju ienākuma nodokļa kontā.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Kam liegts pilnais veselības aprūpesNacionālā Veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļa vadītāja Evija Štālberga paskaidro, ka mikrouzņēmumu darbinieki, neskatoties uz minētā nodokļa nomaksu, netiek apdrošināti, tādēļ viņiem pilnā “groza” valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu saņemšanai, jāveic brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas. Vairāk informācijas par iemaksu veikšanas kārtību var uzzināt dienesta mājaslapas sadaļā “Apdrošināšanas iemaksu veikšana”. Ieteicams pārbaudīt arī to, vai cilvēks jau nepieder kādai no 21 iedzīvotāju grupām, kuras automātiski apdrošina valsts. Arī šis saraksts ir pieejams NVD mājaslapas sadaļā “Apdrošinātās iedzīvotāju grupas”.

“Visiem iedzīvotājiem no nākamā gada neatkarīgi no apdrošināšanas statusa valsts nodrošinās pamata “groza” medicīniskos pakalpojumus – ģimenes ārsta praksē sniegto ārstniecību, tajā skaitā izmeklējumus, profilaktiskās pārbaudes, neatliekamo medicīnisko palīdzību, grūtnieču aprūpi, kompensējamos medikamentus pacientiem ar noteiktām diagnožu grupām. Pamata grozā papildus iekļautas valsts prioritārās programmas – onkoloģija, tajā skaitā. “zaļais koridors”, un programma sirds un asinsvadu slimību agrīnai atklāšanai,” norāda Evija Štālberga, piebilstot, ka ar detalizētu informāciju par mikrouzņēmumu darbinieku veiktajām iemaksām un valsts obligāto veselības apdrošināšanu var iepazīties Māras Lībekas rakstā “Kam liegts pilnais veselības aprūpes pakalpojumu grozs”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.