Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Valmierā piedzimušo trīnīšu ģimenei valdība piešķīrusi vienreizēju pabalstu – 15 tūkstošus eiro 26

Ģimenei no Balvu novada, kurai šā gada oktobrī Vidzemes slimnīcā piedzima trīnīši, piešķirts vienreizējs pabalsts – 15 tūkstoši eiro. Tas nolemts otrdien, 7. novembrī, notikušajā Ministru kabineta sēdē, tā portālam LA.LV pavēstīja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Kokteilis
Saulrietu tests: izvēlies vienu attēlu un uzzini, ko tava izvēle atklāj par tavu iekšējo “es”
Lasīt citas ziņas

Portāls LA.LV jau 1.novembrī vēstīja, ka Vidzemes slimnīcā sagaidīti šī gada pirmie trīnīši – trīs puikas, aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Agnija Upīte. Trīnīšu vecāki ir Ilze un Braens no Balvu novada, kuru ģimenē jau aug piecgadīgā meitiņa Aleksa.

Trīnīšus sauc Evans, Stefans un Neitans, kas arī šādā secībā ieraudzīja pasauli. Evans sver 2056 gramus un ir 46 centimetrus (cm) garš, Stefans – 1772 gramus un ir 43 cm garš, bet Neitans – 1934 gramus un ir 46 cm garš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā informēja LM pārstāvis Zariņš, kopš 1993. gada ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējais sociālais pabalsts. Tas paredzēts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi. Pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un pabalsta izmaksu nodrošina Labklājības ministrija.

2013. gadā vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014.gadā – piecām ģimenēm, 2015.gadā – trīs ģimenēm, 2016.gadā – divām ģimenēm, 2017.gadā – divām ģimenēm, 2018.gadā – četrām ģimenēm, 2019.gadā- vienai ģimenei, 2020.gadā – vienai ģimenei, 2021.gadā – vienai ģimenei, šogad – divām ģimenēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.