VIDEO. Starptautiskās mācībās pārbauda dienestu gatavību vienotai rīcībai vides piesārņojumu gadījumā 3

Augusta beigās Rīgas līcī un tā piekrastē, lai pārbaudītu Baltijas jūras valstu gatavību reaģēt naftas produktu un kaitīgo ķīmisko vielu noplūdes gadījumā, notika ikgadējās Starptautiskās Baltijas jūras avāriju seku likvidācijas mācības BALEX 2023.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem
Veselam
Psihiatre safabricējusi informāciju pacientes ambulatorajā kartē, lai “uzliktu viņu uzskaitē”: “Es esot lauzusi kāju, un man esot seksuālā disfunkcija” 8
Lasīt citas ziņas

Piedaloties astoņu Baltijas jūras valstu – Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas atbildīgie dienestiem, – un 11 militārajiem un civilajiem kuģiem, kas aprīkoti ar naftas piesārņojuma likvidēšanai nepieciešamo aprīkojumu, tika testēta Baltijas jūras valstu atbildīgo dienestu sadarbība, Eiropas Jūras drošības aģentūras (EMSA) atbalsta sistēma, komunikācija starp kuģiem, kas veic naftas piesārņojuma likvidāciju jūrā, naftas savākšanas aprīkojuma ūdenī un krastā, kā arī brīvprātīgo iesaiste dzīvnieku glābšanā.

Teorētiskās jeb galda mācības norisinājās Rīgas brīvostas pārvaldē, bet praktiskās mācības naftas piesārņojuma likvidācijā un seku novēršanā tika aizvadītas Rīgas līcī un piekrastē. Mācību ietvaros tika izspēlēts scenārijs, kurā iedomāts naftas tankkuģis uzsēdies uz sēkļa, kā rezultātā noplūdusi dīzeļdegviela, mazuts un kuģa degviela, kas virzās uz krastu. Lai likvidētu piesārņojumu, mācību dalībniekiem bija jāsavāc noplūdusī viela no krasta zonas, jāatsūknē tā no krasta ūdens, kā arī jāveic vielas ierobežošana, izvietojot bonas. Tāpat mācību ietvaros Pasaules dabas fonda brīvprātīgie, ornitologi un veterinārārsti iesaistījās putnu glābšanā. Vienlaikus kuģi sadarbībā ar atbildīgajām institūcijām veica naftas produktu savākšanu jūrā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Praktisko mācību mērķis ir ne tikai pārbaudīt un attīstīt ugunsdzēsēju glābēju un citu iesaistīto dienestu sadarbību naftas piesārņojuma seku likvidēšanas darbos, bet arī pārbaudīt, cik efektīvi norisinās starptautiskās palīdzības pieprasīšana un saņemšana. Tāpat būtiski bija pārliecināties, kā norisinās sadarbība un veicamo uzdevumu koordinācija ar brīvprātīgajiem un speciālistiem negadījuma seku likvidēšanas darbu laikā.

Mācību ietvaros BALEX 2023 dalībnieki analizēja arī š.g. februārī Baltijas jūras līcī notikušo negadījumu, kad uz konteinerkuģa, uz kura atradās krava ar bīstamām un kaitīgām vielām, aizdegās mašīntelpa.

Mācības rīkoja Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienestu (NBS KAD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

Starptautiskās naftas avāriju seku likvidācijas mācības saskaņā ar 1992.gada Baltijas jūras reģiona jūras vides aizsardzības konvenciju (Helsinku konvenciju) Baltijas jūrā notiek katru gadu, Baltijas jūras valstīm sadarbojoties liela mēroga avāriju seku likvidācijā un gatavības nodrošināšanā.

Plānots, ka BALEX 2024 notiks Lietuvā.

Uzzini vairāk, skatoties video!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.