Foto: facebook.com/ westmidlandspolice

Viņai bija palikuši pāris mēneši…kā policists paglāba narkomāni no nāves 0

Gandrīz pusi savas dzīves Lielbritānijas iedzīvotāja Kerolaina Besta ir pavadījusi 20 dzīves gadus te cietumā, te ārpus tā. Viņai bija ieradums zagt veikalā preces, lai iegūtu naudu kokaīna un heroīna pirkšanai, informē Rietummidlendas grāfistes policijas mājaslapā ievietotā informācija.

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
“Gustavo ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrisha tērētas marionetes!” Ainārs Mielavs velta skarbus vārdus radošajiem kolēģiem 2
TV24
“Te gan cilvēks ir fantastisks! Nu ir pamodies no letarģiska miega!” Jaunups sašutis par Levita viedokli jautājumā par LTV priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā 111
Lasīt citas ziņas

Pēc Rietummidlendas grāfistes (Anglijas rietumos) policijas ziņām, 2018. gada augustā 36 gadus vecajai Kerolainai tika paziņots, ka viņai ir palicis tikai gads, lai dzīvotu.

Narkotiku atkarības dēļ viņai sākās sirdsdarbības problēmas,
CITI ŠOBRĪD LASA

precīzāk, endokardīts jeb sirds iekšējā apvalka iekaisums, un vienīgais veids – operācija – viņas stāvoklī nebija iespējama.

Policijas konstebls Stjuarts Tūdugds sazinājās ar Kerolainu un piedāvāja viņai palīdzēt atjaunot savu dzīvi. Sieviete iestājās sešu mēnešu rehabilitācijas programmā, kurai sekoja intensīvs ārstēšanās kurss, un šobrīd dzīvo atturības iestādē. 27. augustā Kerolaina atzīmēja 12 mēnešus kopš nebija lietojusi narkotikas. Kerolaina atklāja, ka sākusi narkotikas lietot 13 gadu vecumā un mēģinājusi pārtraukt šo atkarību, taču allaž atkal to atsākusi.

Ilustratīvs foto
Foto: pexels.com

“Pateicoties Stjuartam Tūgudam, es tagad esmu produktīva sabiedrības locekle, un es pateicos, ka viņš palīdzēja man izdarīt kaut ko tādu, ko es pati nevarētu paveikt,” vēstīts Rietummidlendas policijas paziņojumā, atsaucoties uz Kerolainas teikto.

Savā ceļā uz atveseļošanos Kerolaina strādāja kopā ar konsteblu Tūgudu, lai sniegtu citiem narkotiku lietotājiem tādu pašu palīdzību, kādu saņēma viņa. Karelaina nav vienīgā, kas guvusi labumu no policijas programmas.
“Mūsu likumpārkāpēju reabilitācijas programma līdz šim ir nodrošinājusi rehabilitāciju deviņiem narkomāniem,” informēja konstebls Tūguds.

Programmas ietvaros pašlaik no narkotiku atkarības ārstējas četri cilvēki, un vēl vairāki plāno uzsākt atveseļošanas rehabilitācijas iestādē.

Tie, kas pabeiguši programmu, ir sākuši strādāt pilnu darba laiku, veic brīvprātīgo darbu dažādās organizācijās vai pieteikušies tālākizglītības programmās.

Tūguds atzīmēja, ka vietējā kopiena ir guvusi labumu no šīs unikālās programmas. Cilvēki ne tikai uzlabo savu dzīvi, bet sabiedrībā ir novērots arī noziedzības samazinājums. Kas attiecas uz Kerolainu, viņai vairs nav nepieciešama sirds operācija, jo kraso dzīvesveida izmaiņu dēļ sirds vārsts atveseļojās pats no sevis.
“Es esmu dzīvs piemērs, ka varam izdziedēt paši sevi,” pauda sieviete.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.