Foto – Shutterstock

Kā uzlabot ganību zālāja kvalitāti? Atbild eksperts 0

Jautājums. Kā uzlabot ganību zālāja kvalitāti? Ko sēt? MAIJA LĪGATNĒ

Reklāma
Reklāma
No rītdienas šīm 3 zodiaka zīmēm dzīve kļūs ievērojami vieglāka
RAKSTA REDAKTORS
“Kabatā joprojām bija viņa telefons un dokumenti, viņš peldēja ūdenī” – Jāņa Gailīša sieva atklāj detaļas par vīra ķermeņa atrašanu
Putins “iebelž ar mietu” Trampam, atklāti parādot, ko Krievijai patiesībā vajadzēja
Lasīt citas ziņas

“Zālāja piesēšanu parasti veic tad, ja tas izslīkst, izsalst vai izkalst un vairs neveido kuplu zelmeni. Šādā platībā, ko ik gadu nogana, ieteicams uz esošā zālāja uzsēt viengadīgo aireni. Tā dos lielu zaļās masas ražu jau pirmajā gadā,” pamāca Priekuļu pētniecības centra Sēklkopības daļas vadītāja, galvenā agronome Ilona Alekse.

Vecs zālājs bieži ir noblietējies, jo to nomīda lopi, līdz ar to augu saknītēm trūkst gaisa. Lai to novērstu, pēc sēklu izsējas agri pavasarī vēlams ganības ecēt. Apstrādes laikā sēklas tiks nedaudz ieirdinātas un sajauktas ar zemi. Izsējas norma ir 15 kilogramu uz hektāru. Nevajag sēt vairāk, citādi airene nomāks ganībās esošos zālaugus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viengadīgajai airenei ir visai straujš augšanas ātrums, tāpēc piesējot vienlaikus nepieciešams dot slāpekļa mēslojumu. Tas ļoti noderīgs pirmajam grūdienam, t.i., lai airenes dīgsti esošajā zālienā izdzīvotu un saņemtos augšanai. Rudenī ilggadīgo zālāju vajag mēslot ar komplekso mēslojumu, kas pamatā satur fosforu, kāliju, bet ļoti maz slāpekļa.

Ganību airene sējas gadā labi cero un ataug pēc nopļaušanas vai noganīšanas, taču nākamajā sezonā no zālauga paliek aptuveni 30 procentu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.