×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

17. novembrī notiks Satikšanās svētki Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienā

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Uzziņai:

Informācija un atbalsts vecākiem, kuriem ir priekšlaicīgi dzimis bērniņš - www.piedzimuagrak.lv – Latvijas Neonatologu asociācijas un Latvijas Neonatoloģijas māsu apvienības mājas lapā.

17. novembris ir diena, kad visā pasaulē velta īpašu uzmanību priekšlaicīgi dzimušiem bērniņiem. Latvijā viņu pulkam ik gadu pievienojas apmēram 1000 bērnu, un daudzi no viņiem satiksies RCB „Saulaino dienu bibliotēkā”, lai kopā svinētu Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu.

Pasākuma laikā būs iespēja baudīt dažādus muzikālus priekšnesumus, varēs uzzināt par mediķu jaunākajiem veikumiem priekšlaikus dzimušu bērniņu aprūpē un pauzēs baudīt svētku kliņģeri, kā arī iepazīties ar citiem bērnu vecākiem un iespējams pat atrast jaunus draugus.

“Satikšanās svētki” notiks 17. novembrī no pulksten 14:00 – 17:00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS), Rīgas Centrālās bibliotēkas „Saulaino dienu bibliotēkā” Rīgā, Vienības gatvē 45.

Sanākušos uzrunās BKUS Neonatoloģijas klīnikas ārste, doc. Daiga Kviļūna, Dinamiskās novērošanas programmas vadītāja, neonatoloģe Ilona Vārpa un BKUS Neonatoloģijas klīnikas māsa Olita Lase. Savukārt muzikālus pārsteigumus sagādās Evita Zālīte, sniedzot akustisku koncertu ģitāras pavādījumā, un Inga Karpiča, kas sanākušos priecēs ar šūpuļdziesmām un spēka tautasdziesmām.

Dr. Ilona Vārpa, BKUS Dinamiskās novērošanas programmas vadītāja, neonatoloģe: “Katru gadu pasaules attīstītajās valstīs tiek atzīmēta Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Šo “steidzīgo” bērniņu skaits pasaulē pieaug. Tas, cik mazus bērniņus valstī ir iespējams izkopt, ir rādītājs valsts medicīnas līmenim kopumā. Attīstoties medicīnas tehnoloģijām un zināšanām par priekšlaikus dzimušiem bērniem, izdodas palīdzēt izdzīvot ar vien mazākiem jaundzimušajiem. Sakarā ar to pasaulē pieaug priekšlaikus dzimušo un izdzīvojušo bērniņu skaits. Šiem “steidzīgajiem” bērniņiem pēc izrakstīšanās no slimnīcas ir nepieciešama īpaša uzraudzība un aprūpe, sakarā ar to ka organisma sistēmas turpina attīstīties ārpus mātes organisma.
17. novembris ir diena, kad satiekas ģimenes ar “steidzīgajiem” bērniņiem ar saviem ārstiem un māsiņām, kā arī savā starpā. Dalās ar sasniegumiem un savu pieredzi.
Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienas atzīmēšana pievērš sabiedrības uzmanību šo bērnu esamībai un viņu grūtam posmam dzīvi uzsākot.”

Pasākuma laikā bērni varēs rotaļāties īpaši šim nolūkam ierīkotā telpā un izmēģināt spēkus radošajās darbnīcās. Tāpat mazos apciemos dakteris Klauns, lapsiņa un vilks. Ko viņi darīs? Nāc ciemos un apskaties!

Ja zināt, ka bērniņam 3 stundu pasākums būs par garu, aicinām pievienoties pasākumam uz mazāku brīdi, nākot uz plkst. 14`00, 15`00 vai 16`00 (pilnās stundās), kad klātesošos priecēs priekšnesumi. Laikā starp priekšnesumiem būs pauzes, kad satikties, aprunāties, pateikt paldies ārstiem un māsām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+