Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Ceturtdiena, 26. maijs, 2016
6. maijs, 2014
Drukāt

Žurnāls “Agro Tops” maijā (3)

AT_1_VAX

abonet_pogapirkt_poga

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

Agro Topā maijā
22 miljonus inovācijai dalīs pēc ideju konkursa
Pirmo reizi ES Kopējās lauksaimniecības politikas īstenošanas vēsturē 2014.–2020. gada plānošanas periodā naudas atbalsts, turklāt ar līdz pat 100% lielu intensitāti, paredzēts jaunu produktu vai pakalpojumu izveidei, svarīgu nozares vai saimniecības samezglojumu risināšanai, kur jābūt iesaistītiem arī lauksaimniekiem.
Kam ir zeme, tam ir arī pārtika
Latvijas zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka ir cīņasspara pilna – esot neatslābstoši jācīnās par savu biedru interesēm, nākotnes iespējām un dažkārt pat par elementāru izdzīvošanu. Kā tad īsti risinās šī cīņa un vai tajā var gūt panākumus – lasiet intervijā.
Bioloģiskā mēslojuma preparāti – gatavojam paši
Kokneses pagasta z/s Ievas marta nogalē viesojās Itālijas lauksaimnieks Mateo Macola, kurš rādīja, kā no saimniecībā pieejamām izejvielām gatavot mēslojumus augsnes auglības un mikrobioloģiskās aktivitātes uzlabošanai.
Saulīša šķirnēm jauns pārstāvis
Selekcionārs Alberts Saulītis uzdāvinājis SIA Ruģēni īpašniekam Ritvaram Leitenam savu kartupeļu šķirņu selekcionāra tiesības. Jaunais īpašnieks jau 2016. gadā sola pirmos kilogramus ‘Mutagēnagro’, ‘Agro balto’ u. c. kartupeļu sēklas.
Precīzās lauksaimniecības iespējas
Zemes apstrāde jaudas un laika patēriņa ziņā ir viena no dārgākajām operācijām, ņemot vērā apstrādes dziļumu un darba agregāta platumu. Lielāko efektu var iegūt ar precīzu traktora un agregāta stūrēšanu, kompensāciju slīpumos un jaunu augsnes apstrādes metožu izmantošanu.

Var arī bez AdBlue!
Gandrīz visi tehnikas ražotāji jau pārgājuši uz Eiro IIIB toksiskajām normām, pateicoties SCR katalizatoram un AdBlue šķīdumam. Tikai kompānija John Deere iztiek bez SCR, bet izmanto atgāzu ārējo recirkulācijas sistēmu un sodrēju filtru.
Ko der zināt saimniekam, kad govīm prātā ganības!
Gaidot piemērotus laika apstākļus, lai govis izlaistu ganībās, ierastajiem ikdienas pienākumiem – dzīvnieku ēdināšana, slaukšana un veselības uzturēšana – pievienojas jaunas rūpes: dzīvnieku sagatavošana ganību sezonai.
Govju atpūtas boksi mūsdienīgā ģimenes fermā
Nozīmīgākie slaucamo govju turēšanas veidi ir piesietā turēšana stāvvietās un nepiesietā turēšana boksos. Latvijā izplatītāka ir govju piesietā turēšana, taču mūsdienīgāka ir boksu lietošana.
Cilvēks izdomāja, robots izdarīja
Aknīstes novada Asares pagastā saimniecībā Tauriņi ekspluatācijā nodota jauna liellopu novietne, kurā uzstādīts kompānijas GEA Farm Technologies slaukšanas robots Mlone.
Mājdzīvnieku postošo sērgu septītnieks
Pēdējos divdesmit gados mājdzīvnieku slimības Latviju salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm skārušas samērā maz, šajā ziņā mēs uz kopējā fona izskatāmies visai labi. Piedāvājam nelielu pārskatu par postošākajām slimībām.
Pārliecinoši lielākais starp limuziniem
“Mēs domājām, ka ar savu limuzinu ganāmpulku Latvijā varētu būt top 3 vai top 5, bet tā, ka lielākie… Tas arī mums ir pārsteigums,” atzīst SIA Rudzāts īpašnieks Ramiss Aļijevs.
Katram jēriņam gribas kļūt par lielu aitu
Kad aita veiksmīgi dzemdējusi, nolaizījusi un atzinusi par savu, jēra pirmie galvenie uzdevumi ir tikt uz kājām un pazīst pirmpienu. Šajā brīdī ir svarīgi, lai aitiņa būtu labi barota grūsnības laikā, jo tad ir lielāka iespēja, ka jēriņš būs vesels un ar pietiekamu svaru.
Ar barības piedevām pret sivēnu saslimšanu
Latvijas Lauksaimniecības universitātes un institūta Sigra zinātnieki izstrādājuši un pieteikuši patentu barības piedevai no Latvijā audzētu topinambūru pulvera un probiotikas Pediococcus pentosaceus kultūras.
Gatavojiet gultu savai vīnogai
Šoziem vīnkoki ir pārziemojuši labi, arī tie, kas nebija nolaisti zemē. Aprīļa vidū jau varēja celt augšā un izsiet uz špaleras.
Itāļu remontanto zemeņu šķirnes Latvijā
Pēc pirmo divu gadu vērtējuma, piemērotākā itāļu remontanto zemeņu šķirne audzēšanai Latvijā gan augstajos tuneļos, gan atklātā laukā bija šķirne ‘Ischia’.
No sēklām, sīksīpoliem vai dēstiem?
Ieteikumi sīpolu sēšanā un audzēšanā.

Drukāt Uz augšu

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai ir iespējams kaut kur iegādāties senākus žurnāla tematiskos pielikumus?

  2. Vai sho zjurnaalu ir iespeejams aboneet kaa e-zjurnaalu, kur var lasiit izmantojot datoru?

LLKC prognozē, ka ziemāju ražas dažādos novados ievērojami atšķirsiesVidzemē un Latgalē ziemāju ražas šogad būs viduvējas, savukārt Kurzemē un Zemgalē tās varētu saglabāties 2015.gada līmenī, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pirmās ražas prognozes.
Draugiem Facebook Twitter Google+