Mobilā versija
+2.4°C
Lūcija, Veldze
Trešdiena, 13. decembris, 2017
15. oktobris, 2014
Drukāt

Uzzinām vairāk par nierakmeņiem un to ārstēšanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Gribētu uzzināt vairāk par nierakmeņu slimību un tās ārstēšanu. Ultrasonogrāfijā atklāja, ka man nierē ir liels akmens, ko ar lāzeru nevarot ārstēt. Neticu, ka mūsdienu medicīnā nav citu iespēju, kā tikai operēt.” OLGA RĪGĀ

– Nierakmeņi mēdz izraisīt sāpju lēkmes, nosprostojot urīnceļus. Nierēs akmeņi sāpes nerada, taču tikpat labi gadu gaitā tie var izaugt lielāki un radīt problēmas, piemēram, nieres darbības pasliktināšanos, urīnceļu infekciju, un pakāpeniski iespējams nieri zaudēt, – skaidro P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas urologs Ivars Geldners.

Negaidīt līdz lēkmei

Lēkmes izraisītas sāpes sākas pēkšņi, ir asas, ļoti nepatīkamas un liek nepārtraukti mainīt ķermeņa pozu. Sāpju intensitāte var būt no ļoti lielas līdz samērā mazai. Iespējama slikta dūša, vemšana, sarkanīgs urīns, čurāšanas traucējumi, paaugstināta temperatūra. Jau pirmajā lēkmes reizē jāmeklē ārsta palīdzība. Ja tā notiek atkārtoti, tālāk jārīkojas pēc ārsta norādījumiem.

Nierakmeņus iespējams atklāt, pirms tie izraisījuši lēkmi. Parasti tos vēlams likvidēt, kaut gan jauni cilvēki sāpes nemaz neizjūt, tomēr akmeņi var izaugt lielāki un dzīves laikā sagādāt problēmas.

Ja gadījusies nierakmeņu lēkme, pacienti nereti meklē palīdzību neatliekamās palīdzības centros. Lietojot medikamentus, nierakmeņi nereti izdalās paši. Visu nosaka akmens izmēri. Pacienti var turpināt ārstēties mājās, bet reizēm jāpaliek slimnīcā, jo zāles nepieciešams ievadīt vēnā, ar dažādām metodēm jāpalīdz izdalīties urīnam.

– Vecākiem cilvēkiem ir mazāka varbūtība, ka nierakmens izkustēsies un radīs problēmas. Iespējams iztikt bez ārstēšanas, jo reizēm tā ir grūti paciešama. Vienmēr jāizvērtē, kad vajadzīga mērķtiecīgāka, agresīvāka terapija, kad saudzīgāka un kad bez tās var iztikt, – uzsver ārsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+