Veselam
Ārstēšana

“E–veselība” apēdīs vēl 360 000 eiro 2

Ekrānšāviņš no vietnes

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar atbalstīja priekšlikumu piešķirt papildu 360 000 eiro “e-veselības” trūkumu novēršanai.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvji komisiju informēja, ka līdzekļi nepieciešami, lai uzlabotu “e-veselības” sistēmu, ņemot vērā sistēmas lietotāju ieteikumus. NVD informēja Saeimas komisiju, ka papildu līdzekļi “e–veselības” uzlabošanai būs nepieciešami arī turpmāk, jo jau patlaban saņemti 50 dažādi lietotāju pieteikumi. NVD gan nevarēja nosaukt summu, kāda būs nepieciešama sistēmas turpmākajiem uzlabojumiem, jo finansiāls novērtējums vēl nav veikts. Savukārt Saeimas deputāte Inguna Sudraba (NSL) kritizēja šādu NVD finanšu pieprasījumu, norādot, ka visām problēmām vajadzēja būt ieplānotām “e–veselības” projekta izstrādes gaitā.

Jāpiebilst, ka Valsts policija izmeklē iespējamus pārkāpumus “e-veselības” projekta ieviešanā. Kā informēja Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Egita Pole, iepriekš ministrijā notikusi dienesta pārbaude par šo projektu, un secinājumi tika nodoti Ģenerālprokuratūrai. Savukārt Ģenerālprokuratūra šo lietu nodevusi Valsts policijai. Veselības ministrija šā gada martā noslēdza dienesta pārbaudi saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanu, nosaucot vairākas personas, kas kādā konkrētā brīdī bijušas atbildīgas par projekta īstenošanu, tostarp ir arī bijušie NVD vadītāji Māris Taube un Daina Mūrmane-Umbraško.

LA.lv
IO
Indra Ozoliņa
Veselam
Tamponu, paketi vai piltuvi? Laikus nenomainīts tampons var izraisīt toksisko šoku
6 stundas
DE
DELFI
Veselam
Veiksmīgai sarunai: Sešas frāzes, ar kurām labāk nesākt teikumu
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Es nemīlu savu bērnu. Vai esmu slikta māte?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
4 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija brīdina savus pilsoņus un ierindo Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī
2 stundas