Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
23. janvāris, 2015
Drukāt

Ģimenes ārsti pagaidām vēl spēj izbraukāt uz mājas vizītēm saistībā ar gripu (2)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Nacionālais veselības dienests (NVD) pagaidām nav saņēmis sūdzības, ka ģimenes ārsti nevarētu paspēt uz visām mājas vizītēm saistībā ar gripas izplatību, aģentūrai LETA pastāstīja NVD pārstāve Laura Lapiņa.

Viņa norādīja, ka gripas sezona ir nesen sākusies, tāpēc pagaidām ģimenes ārsti spēj nodrošināt pakalpojumu un paspēj apmeklēt visus pacientus, kuri to ir lūguši.

Arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidents Pauls Princis aģentūrai LETA sacīja, ka viņam pagaidām nav informācijas, ka ģimenes ārsti nevarētu paspēt nodrošināt savus pakalpojumus gripas slimniekiem.

Princis gan pieļauj, ka tajās teritorijās, kur gripa ir sasniegusi epidēmijas apmērus, ģimenes ārstiem varētu būt vairāk darba, kā arī lielāka noslodze ir tiem ģimenes ārstiem, kuriem pacienti ir bērni, jo tieši bērni biežāk slimo ar gripu.

Tāpat Princis atzīmēja, ka šobrīd gripas izplatībai ir ļoti labvēlīgs laiks, jo gaisa temperatūra pieturas ap nulli, kā arī mitrums gaisā ir pietiekams.

Jau ziņots, ka vairākās pilsētās saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas apmērus, tāpēc Slimību profilakses un kontroles centrs 20.janvārī izziņoja gripas epidēmijas sākumu valstī.

NVD atgādina, ka gripas epidēmijas laikā ģimenes ārstu mājas vizītes tiek apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem un pacientiem vien jāmaksā valstī noteiktā pacientu iemaksa 2,85 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbūt pie ģimenes ārstiem laiks ir ieviest elementāru kārtību liekot pacientiem parakstīties par saņemto dokumentiem.Pagaidam ir iespaids ka līdz tik primitīvam līmenim veselības ieredņi nespēj nolaisties,lai gan tas darītu galu daudzām prettiesiskām darbībām.

  2. 2,85 Eur par mājas vizīti gripas slimniekiem. Mediķiem Rīgā par darbu no 1.februāra 2,85 – 2,30 (1,15×2) paliks 0,55 Eur.
    Salīdzinājumam: Maksa par sabiedriskās tualetes apmeklējumu 0,30 Eur.

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (20)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+