×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Gripa jau klāt! Kas par to jāzina? Kā atšķirt no saaukstēšanās? (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Draudīgākā ziemas vīrusu slimība ir gripa, kas nevakcinētiem cilvēkiem reizēm izraisa ļoti smagas komplikācijas. Valstī jau izsludināta gripas epidēmija. Kas par to jāzina?

Gultas režīms

Pat ja ir tikai aizdomas par gripu, jāpaliek mājās, nevis jādodas uz darbu, skolu vai citām sabiedriskām vietām. Šī slimība jāizguļ, turklāt tā ir lipīga!

Klīnikas “Premium Medical” virsārste un ģimenes ārste Aija Šnikvalde atgādina, ka ar gripas vīrusu aplipinās, ieelpojot inficētu gaisu, saskarsmē ar inficētu cilvēku vai priekšmetiem, ko viņš lietojis vai kam pieskāries, – bērnu rotaļlietām, iepirkumu grozu veikalā vai rokturi sabiedriskajā transportā.

Ja iespējams, sabiedriskās aktivitātes gripas epidēmijas laikā ir vērts ierobežot arī veseliem cilvēkiem, kuri ir riska grupā: grūtniecēm, maziem bērniem un veciem ļaudīm, hronisku slimību pacientiem un sirgstošiem ar imūndeficītu.

Lai izvairītos no saslimšanas, jāievēro personiskā higiēna, biežāk jāmazgā rokas, regulāri jāvēdina telpas, jāparūpējas par vitamīniem bagātu, sabalansētu uzturu un jāuztur sevi labā formā, lai saslimstot organisms spētu cīnīties ar vīrusu.

Patlaban valsts 50% apmērā kompensē pretgripas vakcīnu riska grupas pacientiem un 100% apmērā 6–23 mēnešus veciem bērniem. Vakcinējoties imunitāte pret vīrusu izstrādājas divu nedēļu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nekad tādu,,zarazu” negribētu grūst savā ķermenī,izslimo un viss,vienīgi ticu tautas medicīnai,kura pārbaudīta no bērnu dienām ,ja tiešām ļoti augsta t,tad var norīvēties ar parasto degvīnu vai iedzert aspirīnu.Ja nu tiešām negribās to aspirīnu,tad var paņemt panodil ,tas mazina sāpes un temperatūru.Bet pēc tām vakcīnām notiek dažnedažādas problēmas.Piem.,mana paziņa ,gribēdama būt žirgta visu ziemu ,pieņēma šo vakcīnu,teicu,lai to nedara,bet nekā,bija gudra un pēc tam gandrīz veselu gadu mocijās,tad slima,tad vesela,tad temp.,tad ienas ,tad kakls,tā lūk.

  2. Kāda vēl vakcīna…..ja Baiba Rozentāle pateica, ka iepirktā vakcīna neder šī gada gripai.

Draugiem Facebook Twitter Google+