×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Cik izmaksā pirksta ieģipsēšana bērnam?

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Gribētu uzzināt, cik jāmaksā traumatologam par rokas mazā pirkstiņa ieģipsēšanu desmitgadīgam bērnam. Vai visur Latvijā noteikta viena summa (20 eiro), vai arī šie izcenojumi katrā novadā, varbūt pat katrā ārstniecības iestādē ir atšķirīgi?
” Velta Aizputes novadā

Saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus ārstniecības iestādēs, kam ir līgumattiecības ar valsti, bērni līdz 18 gadu vecumam ir atbrīvoti no pacienta iemaksas. Piemēram, nav jāveic pacienta iemaksa par speciālista konsultāciju (4,27 eiro)un sniegto palīdzību vai par rentgenoloģisku izmeklējumu bez kontrastvielas (2,85 eiro).

Ja tiek saņemts maksas pakalpojums vai pacients vēršas ārstniecības iestādē, kam nav līgumattiecību ar valsti un kas nesniedz valsts apmaksātu veselības aprūpi, samaksa jāveic atbilstīgi ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādim.

Nacionālajā veselības dienestā paskaidroja, ka iestādes līgums ar valsti ir vienīgais faktors, kas nosaka, vai bērniem būs vai nebūs jāmaksā par saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Lai noskaidrotu, vai minētajā situācijā maksājums bijis pamatots, jums ārstniecības iestādē vai pie traumatologa jāpainteresējas par līgumattiecībām ar valsti. Šaubu gadījumā un lai izvērtētu ārstniecības iestādes darbības tiesiskumu, bērna vecāki vai pārstāvis var vērsties Veselības inspekcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+