×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Ievēro mērenību un uzmani sveces! Mediķu padomi, kā droši svinēt svētkus

Foto-Flickr/wolfsavardFoto-Flickr/wolfsavard

Vēlot sirsnīgus un mierpilnus svētkus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi atgādina par piesardzību svētku laikā. Mediķi sagatavojuši vairākus ieteikumus, kas var noderēt ikvienam svētku svinētājam.

Lietojot alkoholiskos dzērienus, jāievēro mērenība
Lielākā daļa traumu notiek alkohola reibumā. Pie transporta līdzekļa stūres nedrīkst sēsties alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Pārvietojoties kājām, jālieto atstarojošus elementus, lai būtu redzams. Ārpus apdzīvotām vietām jāizmanto atstarojošās vestes.

Jāsargā bērni no apdegumiem
Neturēt bērnu klēpī, kad dzer karstu dzērienu, jo bērns trauka saturu var uzraut sev virsū. Jāpārliecinās, lai kafijas kanna vai krūze neatrastos uz galda vai plaukta malas. Nedrīkst pieļaut bērnu rotaļas virtuvē pie karstiem katliem un plīts.

Bērniem dāvanās – vecumam atbilstošas rotaļlietas
Jāatceras, ka maziem bērniem nav piemērotas rotaļlietas, kas veidotas no daudzām sīkām detaļām, kas mazulim var nonākt elpceļos, tos nosprostojot.

Jāatceras par ugunsdrošību
Nedrīkst atstāt bez uzmanības aizdegtas sveces. Mazus bērnus nedrīkst atstāt vienus pašus telpās, kur ir iedegtas svecītes, elektrisko lampiņu virtenes.

Ja svētkos izbrauc ārpus mājām, jāpārdomā, kā izskaidrosi savu atrašanās vietu glābējiem
Izbraucot tālākā ceļā, piemēram, ciemos pie radiem vai aktīvā atpūtā, pārliecinies, vai ir uzlādēts mobilais telefons. Ja dodies uz mazāk zināmu vietu, uzzini vietas adresi, orientierus.

Jāpalīdz cilvēkiem ar veselības problēmām
Nav jābūt gaisa temperatūrai zem nulles grādiem, lai sāktos ķermeņa atdzišana. Ja redz uz ielas vai vēsās telpās kādu guļam vai nekustoties, jāpajautā, vai viss kārtībā. Iespējams, sliktas pašsajūtas, traumas vai pēkšņas saslimšanas dēļ cilvēks pats nevar izsaukt palīdzību. Cilvēks var aiziet bojā, ja ilgstoši nesaņem palīdzību.

NMPD atgādina arī: ja veselības dēļ apdraudēta dzīvība, jāzvana uz ārkārtas tālruni 113. Citos gadījumos jāvēršas tuvākajā ārstniecības iestādē vai mediķu padomu var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Brīvdienās un svētku dienās tas strādā visu diennakti. Saziņai ar konsultatīvā tālruņa mediķiem vari rakstīt elektroniski “medkonsultacija@gmail.com”.

Infosvetk

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+