Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
27. novembris, 2014
Drukāt

Japānas zinātnieki: e-cigaretēs ir 10 reižu vairāk kancerogēnu vielu

dumi_LETA

Elektroniskajās cigaretēs ir līdz 10 reižu vairāk kancerogēnu vielu nekā parastajos tabakas izstrādājumos, konstatēts Japānas zinātnieku pētījumā, par kuru ceturtdien ziņoja Japānas mediji.

Zinātnieku grupa Japānas Veselības ministrijas uzdevumā pētīja e-cigarešu šķidruma radītos tvaikus, meklējot kancerogēnu vielu pēdas.

Šie zinātnieki noskaidroja, ka dažu e-cigarešu tvaikos ir tādas kancerogēnas vielas kā formaldehīds un acetaldehīds, ziņoja telekanāls TBS. Formaldehīda koncentrācija bija 10 reižu augstāka nekā parasto cigarešu dūmos.

Zinātnieks Naoki Kunugita un viņa vadītā Nacionālā sabiedriskās veselības institūta zinātnieku grupa ceturtdien iesniedza savu pētījumu Veselības ministrijai.

Japānā e-cigaretes ir viegli nopērkamas internetā, tomēr atšķirībā no dažām rietumvalstīm tās nav viegli nopērkamas veikalos.

ANO Pasaules veselības organizācija (WHO) augustā aicināja aizliegt e-cigarešu pārdošanu nepilngadīgajiem un brīdināja, ka tās rada “nopietnus draudus” jauniešiem un vēl nedzimušiem bērniem. WHO arī paziņoja, ka vajadzētu aizliegt e-cigarešu lietošanu sabiedriskās telpās.

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+