Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
12. maijs, 2014
Drukāt

Krāšņi ziedošu augu izsolē Salaspilī vāks līdzekļus neārstējami slimiem bērniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nacionālajā Botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī sestdien, 17.maijā plkst. 11 notiks krāšņi ziedošu augu izsole “Uzzied eņģeļu koks”, kurā gūtie līdzekļi tiks novirzīti neizārstējami slimo bērnu aprūpei, informē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja Dr. Anda Jansone.

Pasākums notiks NBD rīkotā stādu gadatirgus laikā, kas tradicionāli kuplā skaitā pulcē dārzkopības entuziastus no visas Latvijas. Pirms izsoles muzicēs leģendārā latviešu grupa “Jumprava”.

Kā norāda Jansone, izsoles piedāvājumā būs ap pussimt dekoratīvo koku un krūmu, ko ziedojušas Latvijas stādaudzētavas, tostarp dekoratīvās ābeles, ceriņi, magnolijas, vīteņaugi, spirejas, pīlādži, kļavas, vilkābeles, veigelas, rozes un citi augi. Izsoli vadīs NBD direktors Andrejs Svilāns.

Izsoli rīko Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrība sadarbībā ar NBD Salaspilī. Izsole ir turpinājums biedrības aizsāktajam labdarības projektam “Eņģeļu koks”, kura laikā tiek rīkoti labdarības koncerti, izveidota mājas lapa un ziedošanas aplikācija “draugiem.lv” un īstenotas citas aktivitātes.

“Laikā, kad pasaule sazaļo un uzzied jaunam pavasarim, jaunai dzīvībai, aicinu ikvienu padomāt, ka tepat līdzās visā Latvijā ir vairāki simti bērnu, kuru laiks uz šīs zemes ir ierobežots, jo viņi slimo ar kādu neizārstējamu slimību. Aizejot bērnam, lai viņa vietā paliek mūsu iestādītie koki, izrādot mūsu rūpes un labo gribu palīdzēt,” saka Jansone.

Pasākuma galvenais atbalstītājs ir uzņēmums “Elagro Trade”, bet atbalstītājs – SIA “Konekesko”. Augus labdarības izsolei ziedojuši 15 Latvijas uzņēmumi – Salaspils Nacinālais botāniskais dārzs, ZS “Rāvijas”, ZS “Spindeles”, Krāslavas kokaudzētava, SIA “Krogzeme”, dekoratīvo stādu audzētava “Arumi”, stādaudzētavas “Latroze”, “Dimzas”, “Lēpes”, “Blīdene”, kokaudzētava “Baltezers”, “Pope”, “Bulduri”, “Robežnieki”, kā arī “Bakker-Holand.lv”.

Visi ienākumi tiks ziedoti bērnu paliatīvajai aprūpei. Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības uzskaitē ir 150 bērni aprūpē mājās, kuru ikdienas vajadzības ir īpašas – nepieciešama ne vien medicīniskā, psiholoģiskā, garīgā un sociālā aprūpe, bet arī specifiska kopšana, uzturs un degviela paliatīvās aprūpes speciālistu vizītēm mājās pie pacientiem, ko nenodrošina valsts atvēlētais finansējums.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība ir sabiedriska organizācija, kas jau 15 gadus ģimenēm ar neizārstējami slimiem bērniem nodrošina nepārtrauktu palīdzību un kompleksu pieeju slimībai – slimības simptomu kontroli, psiholoģisku, sociālu un garīgu aprūpi.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+