Kultūra
Māksla

Lūznavas muižā varēs runāt ar garajām pupām 16

Publicitātes foto

Piektdien, 9. jūnijā plkst. 13 Lūznavas muižā, Rēzeknē, tiks atklāta starptautiska digitālās mākslas izstādes – “Echo Chamber”, kurā tiks izstādīts arī Rasas un Raita Šmitu darbs “Runā ar mani”, LA.lv uzzināja Lūznavas muižā.

“Augt vai neaugt – tāds ir jautājums,” – bija nezināma autora iesūtītais vēstījums garajām pupām, ko mākslinieki audzēja pirms dažiem gadiem uzsākot cilvēku-augu komunikācijas pētījuma projektu “Runā ar mani”. Projekts dažādās tā stadijās ir realizējies vērienīgās izstādēs, gan Latvijā (LNB, Dzelzceļa muzejā, kim? laikmetīgās mākslas centrā), gan ārzemēs (Šveicē, Beļģijā un citur).

Šoreiz māksliniekiem interesē: kādus vārdus pupas vēlētos dzirdēt – lai tās varētu izaugt līdz Lūznavas muižas griestiem? To augošajām pupām varēs pateikt internetā, http://talktome.rixc.lv vai izmantojot konsoli ar tiešsaistes interfeisu, kas būs pieejama Lūznavas muižā. Teksta tiešsaistē nosūtītie vēstījumi augošajiem stādiem tiks “lasīti” priekšā visu diennakti. Būs iespēja arī izvēlēties, kādā balsī vēstījumi tiek atskaņoti: vienam no koncertzālē uzstādītājiem augiem dators skaļruņos “lasīs” sievietes balsī, otram – vīrieša balsī.

“Vēstījumi tiks uzkrāti un analizēti gan pēc biežāk lietoto vārdu daudzuma, gan saistībām, kā vārdi savstarpēji tikuši lietoti. Tiešsaistē tiks analizēti dati par katra dzimuma balss vispopulārākajiem vārdiem. Projekts “Runā ar mani” vienmēr iegūst plašu atsaucību – 2016. gada augustā, instalācijai atrodoties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, pupa desmit dienu laikā saņēma gandrīz 2000 ziņu, pauda Rasa Šmite.

9. jūnijā uz izstādes atklāšanu aicina Rēzeknes novada Lūznavas muiža, bet 16. jūnijā digitālās mākslas izstāde tiks atklāta modernās mākslas centrā “Rua Red” Īrijā un 24. jūnijā – modernās mākslas centrā “Espace multimédia gantner” Francijā. Izstāde “Echo Chamber” (Telpa atbalsīm) Lūznavas muižā būs skatāma visu vasaru.

LA.lv