Latvijā
Sabiedrība

Mācītājs Rubenis: Zolitūdes traģēdija – baisa ilustrācija alkatībai8


Mežaparka draudzes mācītājs Ilmārs Rubenis piedalās dievkalpojumā, pieminot pirms gada Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos un cietušos Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
Mežaparka draudzes mācītājs Ilmārs Rubenis piedalās dievkalpojumā, pieminot pirms gada Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos un cietušos Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
Foto: LETA

Ekumēniskā dievkalpojumā Vecā Svētās Ģertrūdes baznīcā piektdien pieminēti “Maximas” traģēdijas upuri.

Mācītājs Ilmārs Rubenis sprediķī atzina, ka bieži tiek jautāts, kā dzīvot tālāk. Viņš uzsvēra, ka “Dievs bija tur klāt. Dievs ir klāt pie katras cilvēku pieļautas kļūdas, pie kukuļdošanas, pie katras nolaidības, bezatbildības, paviršības, ieraušanas un korupcijas struktūras, kas ir saaugusi ar politiku”.

Mācītājs arī sacīja, ka Zolitūdes traģēdija ir baisa ilustrācija vēlmei dzīties pēc ātras un vieglas peļņas.

“Problēmas sākas, kad cilvēki aizmirst, ka viss, kas mums ir, ir Dieva dots, un sava pašlabuma dēļ kopt un sargāt ir pārformulējuši par ekspluatēt un iznīcināt. Šodienas sabiedrībā dzīšanās pēc ātras un vieglas peļņas ir tapusi par sistēmu, kas pakļauj un izposta cilvēku un vidi. Notikušais pirms gada ir baisa ilustrācija tam,” viņš teica.

Viņš akcentēja, ka sagruvusī “Maximas” ēka bija saņēmusi Latvijas arhitektūras balvu kā labākā 2011.gada būve, kā arī bija apbalvots ēkas projekts, kas paredzēja uz jumta izveidot pastaigu un rotaļu laukumus. “Mēs atceramies šī veikala reklāmu – “Par visu padomāts!”. Tagad tā ir kā baisa ironija par visu,” pauda mācītājs.

Savā uzrunā sanākušajiem mācītājs arī atzina, ka cilvēki gaida, ka vainīgais tiks nosaukts, kaut neskaitāmas reizes ir redzējuši tiesisko bezspēcību pret atklāto noziedzību un patiesības pārvēršanu par primāru vērtību, no primāras vērtības – par dekoratīvu.

Rubenis piekrita Valsts prezidenta Andra Bērziņa paustajam, ka Zolitūdes traģēdija ir masveida slepkavība, jo vainu pieļāva cilvēki.

Dievkalpojumu apmeklēja bojāgājušo tuvinieki, politiķi, arī premjere Laimdota Straujuma, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Rīgas mērs Nils Ušakovs ar kundzi, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kultūras ministre Dace Melbārde, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Dievkalpojumā bija arī būvkompānijas “Re&Re” un “Maximas” pārstāvji.

Saistītie raksti

Piektdien aprit gads kopš traģēdijas. Pērn 21.novembra vakarā iebruka jumts veikalā “Maxima” Rīgā, Zolitūdē. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pēc ekumēniskā dievkalpojuma piektdien paredzēts arī piemiņas brīdis traģēdijas vietā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Trauksmes dēļ izmirkušas skatuves iekārtas Siguldā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Austrumu slimnīcā atver Psihoemocionālā atbalsta centru
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Aiztur bandu par vērienīgu dzīvokļu apzagšanu: meklē mantu īpašniekus
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Raudāju ikreiz, kad domāju par pamestajiem…” Linda Penēze bērnu slimnīcā izveido auklīšu dienestu
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Par ko mums stāsta šīs divas karjeras – Rotko un Porziņģa?
32 minūtes
SK
Skaties.lv
Veselam
Stradiņa slimnīcā jauna iekārta vēža ārstēšanai ar staru terapiju
37 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kā izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis?
1 stunda