Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
13. novembris, 2016
Drukāt

Mūžībā aizgājusi rakstniece Astrīda Beināre

Foto: makslinieki.lvFoto: makslinieki.lv

Šā gada 10. novembrī mūžībā aizgājusi rakstniece Astrīda Beināre (1937-2016), liecina ieraksts dzejnieka Aivara Eipura Facebook kontā.

Astrīda Beināre visu mūžu ir strādājusi par skolotāju. 1984. gadā viņa uzrakstīja savu pirmo stāstu “Laipa”, kas tika godalgots žurnāla “Skola un Ģimene” konkursā. 1992. gadā publicēts viņas romāns “Rīgas Dievmātes klosteris” par 16. gadsimta Rīgas skaistāko sievieti, mūķeni Annu Notkenu.

Romāns ir atkārtoti publicēts 1993.gadā, 1995.gadā tas ir tulkots vācu valodā, pēc tam izdots arī ASV. Pēc romāna iznākšanas ASV Astrīda Beināre saņēmusi no Kembridžas un Ņujorkas paziņojumus, ka informācija par viņu tiks iekļauta Eiropas un pasaules rakstnieku enciklopēdijās. Romāns arī ekranizēts filmā “Anna” (1996).

2002. gadā izdots “Botičelli sargeņģelis: leģenda par Dievišķo enerģiju”, bet 2006. gadā iznāca Astrīdas Beināres romāns “Kaupo un svētais Grāls”, kurā rakstniece pieļauj, ka Svētais Grāls, bīstamajā ceļā slēpts vijolē, savulaik pa Gauju atvests uz Turaidu. Šī grāmata ir autores veltījums dzimtajai vietai, Līvenu dzimtai, vēsturei.

Aivars Eipurs atvadvārdos raksta: “Mani saistīja viņas mistiskā pieredze.Viņa bija viena no tiem, ko jaunībā itkā nospēris zibens, un kādu brīdi turēta par mirušu. Vēlāk piedzīvojusi vīzijas, kas bija daļa no viņas realitātes.”

Atvadīšanās no rakstnieces notiks trešdien, 16. novembrī, plkst. 13 Siguldas vecajā kapličā.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85 (1)Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+