Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
27. maijs, 2014
Drukāt

OECD: finanšu krīze veicinājusi cilvēku aptaukošanos

Foto - LETAFoto - LETA

 2008.gada finanšu krīze veicinājusi aptaukošanās izplatību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstīs, vairumā no kurām iedzīvotāji saskaras ar pārmērīgu ķermeņa svaru, otrdien paziņoja OECD.

OECD norāda, ka 34 organizācijas dalībvalstīs, starp kurām ir arī pasaulē turīgākās valstis, pēdējo piecu gadu laikā novērots iedzīvotāju aptaukošanās pieaugums, kas gan bijis lēnākā tempā nekā iepriekš.

“Vidēji OECD valstīs katrs piektais bērns ir ar palielinātu svaru, bet šis īpatsvars tādās valstīs kā Grieķija, Itālija, Slovēnija un ASV sasniedz pat katru trešo bērnu,” vēsta organizācija.

OECD skaidro, ka šajā situācijā vainojama ekonomikas krīze, kuras laikā cilvēki kopumā tērējuši mazāk naudas pārtikai un pievērsušies lētākam, alternatīvam uzturam ar augstu kaloriju saturu.

Organizācijas pētījumā konstatēts, ka 2007.-2009.gada periodā augļu un dārzeņu patēriņš ASV samazinājies par 5,6% attiecībā uz katru procentpunktu bezdarba līmeņa kāpumu.

OECD arī vēsta, ka aptaukošanās rādītāji ir stabili Lielbritānijā, Itālijā un ASV, taču palielinājušies par 2%-3% Austrālijā, Kanādā, Francijā, Meksikā, Spānijā un Šveicē.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+