×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

OECD: finanšu krīze veicinājusi cilvēku aptaukošanos

Foto - LETAFoto - LETA

 2008.gada finanšu krīze veicinājusi aptaukošanās izplatību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstīs, vairumā no kurām iedzīvotāji saskaras ar pārmērīgu ķermeņa svaru, otrdien paziņoja OECD.

OECD norāda, ka 34 organizācijas dalībvalstīs, starp kurām ir arī pasaulē turīgākās valstis, pēdējo piecu gadu laikā novērots iedzīvotāju aptaukošanās pieaugums, kas gan bijis lēnākā tempā nekā iepriekš.

“Vidēji OECD valstīs katrs piektais bērns ir ar palielinātu svaru, bet šis īpatsvars tādās valstīs kā Grieķija, Itālija, Slovēnija un ASV sasniedz pat katru trešo bērnu,” vēsta organizācija.

OECD skaidro, ka šajā situācijā vainojama ekonomikas krīze, kuras laikā cilvēki kopumā tērējuši mazāk naudas pārtikai un pievērsušies lētākam, alternatīvam uzturam ar augstu kaloriju saturu.

Organizācijas pētījumā konstatēts, ka 2007.-2009.gada periodā augļu un dārzeņu patēriņš ASV samazinājies par 5,6% attiecībā uz katru procentpunktu bezdarba līmeņa kāpumu.

OECD arī vēsta, ka aptaukošanās rādītāji ir stabili Lielbritānijā, Itālijā un ASV, taču palielinājušies par 2%-3% Austrālijā, Kanādā, Francijā, Meksikā, Spānijā un Šveicē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+